Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Párásodik a bukón a plexi,...

Párásodik a bukón a plexi, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Adott egy olcsó kategóriás bukósisak, melynek típusa a következő:

Naxa f07/b:


[link]


teljesen meglennék elégedve vele, nyílván ilyen árban csodákra nem kell számítani, viszont a sisakhoz járt pinlock is amit nekem fel is aplikáltak a boltban, ahol vettem. Ez mind szép és jó, de lassan itt a hideg idő és nekem még hátravan a jogsi forgalmi része, amire jövőhéten kerül sor (A1B).

A szélzaj mellett a problémám az, hogy vizsgán le kell hajtva legyen a bukón a plexi, viszont hiába van rajta a pinlock nekem egyből ahogy lezárom kezd párásodni és nem szeretnék ezzel is foglalkozni a vizsga közben. Van erre valami megoldás? Esetleg ilyen páramentesítő spray amitől nem is fulok meg miután a lekezelt plexit lehajtom a bukón?

Az ilyen "dobd ki és vegyél normálisat" kommentekre nem vagyok kíváncsi, nekem ez fért bele a keretbe, illetve ebből volt méret az üzletbe.



tegnap 23:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kell koppra lehajtani a plexit, lehet hagyni egy kis rést szellőzésre
ma 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Valóban elég csak annyira lehajtani a plexit, hogy a szemed takarja. Mondjuk nekem a gyakorlatban az a tapasztalatom, hogy annak kb. 10 másodpercre van értelme, mert utána a szél szárítja a szemed. Viszont: ha felveszel egy védőszemüveget, akkor le sem kell hajtani a plexit.


A legjobb megoldás persze az, hogy ellenőrizni kéne, helyén van-e a pinlock. Az enyém is párásodott egy kb. kétujjnyi területen, de a menetszél gyorsan megszárította, nem volt zavaró. Meg volt lazulva a pinlock. Neten van sok videó, hogyan lehet adjusztálni, de ha nem akarod magadnak szétszedni a sisakot, szerintem ha visszamész a boltba, nagyon szívesen megcsinálják.

ma 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnos vizsgabiztosa válogatja, hogy mit enged. Én eleve szemüveges vagyok, és van a bukómban beépített napszemüveg. Oktatóm mondta, hogy elég csak azt lehajtani rutinvizsgán. Vizsgabiztos meg rámszólt, hogy hajtsam le a plexit is, de hagyhattam egy rést szellőzésre.

Forgalmi vizsgám meg szakadó esőben volt, ott is kénytelen voltam résnyire felhajtani, mert hiába a pinlock, az a saját szemüvegemen nem segített.

ma 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem vizsgabiztosa válogatja, le van írva hivatalosan, mi a kötelező felszerelés a vizsgán, ha szemüveges vagy, akár egy motoros kobakban vagy cross sisakban is vizsgázhatsz. Csak motorra legyen kitalálva és be lehessen csatolni.
ma 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen le van írva, hogy mi a kötelező felszerelés, de te sem szólnál vissza a vizsgabiztosnak, hogy márpedig nem hajtod le a plexit mert van rajtam szemüveg, plusz a bukóba épített napszemüveg is bőven véd. Tuti bukás lenne egyből, mert valamibe biztos beleköt. A vizsga nem az a hely, ahol okosabb akarsz lenni a vizsgabiztosnak, hanem kussolsz, és csinálod amit mond.

Ennyi kár ezen vitázni!

ma 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Tuti bukás lenne egyből, mert valamibe biztos beleköt." Nem tudom, te milyen vizsgabiztossal találkoztál, nekem eddig mind a négy talpig úriember volt. A kategóriás rutinvizsgámon konkrétan a vizsgabiztos mondta a jogsimat látva, hogy:

- Nem látom a szemüvegét, kontaktlencse van?

- Természetesen.

- Akkor ne felejtse el, hogy ilyenkor le kell hajtania a plexit.

ma 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Van normális, meg van aki kiskirálynak érzi magát mert hatalom van a kezében. Nekem rutinon ilyen volt, de aki meg a forgalminál volt vizsgabiztos, azt meg legszívesebben pofánvertem volna, mert olyan hangnemet ütött meg, pedig nem vagyok kis tini, tavaly, 48 évesen csináltam a korlátlant. Lényeg, hogy nem érdemes velük szórakozni. Voltam tanúja annak, hogy már a vizsga előtt le volt beszélve a bukás, mert az illető problémázott.
ma 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 b1812567 ***** válasza:
Ha van benne pinlock, mégis párásodik, akkor nincs jól beletéve. Igazítsd meg. Ha a kis szilikon csík a szélén sérült, akkor vegyél bele újat, olcsóbb mint egy új sisak. Jól illeszkedő pinlocknak nem kellene párásodnia.
ma 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!