Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lada 1500 (Vaz2103) első autónak?

Lada 1500 (Vaz2103) első autónak?

Figyelt kérdés

Örököltem egy ilyen típusú autót, megtartanám. Mennyire okos ötlet első autónak? Hamarosan meglesz a jogosítványom.

30/N



tegnap 23:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Vezetted már? Ha igen és tetszik miért ne egy autó mint a többi.

-De ha nem, egy hátsó kerék meghajtású autót uralni csúszós úton nehezebb (ebben nincs elektronika ami közbe pofázzon).

-A szervó nélküli globoidcsigás kormánymű igényli az erőt (álló helyzetben marha nehéz tekerni)

-Hiányzik belőle vagy 30 évnyi aktív és passzív biztonsági megoldás (amire soha ne legyen szükséged, de ha kell azért jól jön) biztonsági karosszéria (az új kocsik ripityára törnek, hogy ne te kapd a pofont) blokkolás gátló, légzsák, övfeszítő stb ami egy 20 éves kocsiban jó eséllyel van.

A Zsiguli korának egyik megbízható autója volt, de igényli a törődést és a bütykölgetést pláne ennyi idősen. Amit vagy te csinálsz meg, vagy valaki a közeledben.

Összességében a komfortja is rosszabb mint egy 20 éves G Astrának, térugrás átülni, egy másik világban találod magad.

De ha LADA mániás vagy vigyorogva tolod neki a találkozókra és jól érzed magad. 😉

ma 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól is függ, mire használnád. Én egy 2101-est örököltem. De munk amiatt napi 200 km-es autópályázásra finoman szólva is alkalmatlan. Városban még azt mondom csak-csak el lehet vele gurulgatni. Fájt érte a szívem, de eladtam.

Nekem az a tapasztalatom, hogy kényszerből is mindent magadnak kell bütykölgetni rajta. Szerelők valamiért félnek tőle és nem, vagy nem szívesen vállalták el.

A többit előttem leírták. Amit vettem helyette, ma már 20 éves. De: adaptív, elektronikus csillapítású futómű, front mellett oldal és függönylégzsákok, 5 csillagos ncap törésteszt, ESP, ASR, ABS, visszagurulásgátló, aktív fejtámlák, radarok, digit klíma, ülésfűtés, navigáció, kanyarkövető bixenon fényszóró, esőérzékelő, fényszenzor, stb... mind benne van. Pedig ma már ez is egy öreg, nem túl nagy presztízsű relatív olcsó autó. De nem kicsit más kávéház, komfortban, fogyasztásban, menetteljesítményban, biztonságban.

ma 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát, ha úgymond majdnem hobby / szabadidő használatra tartanád, ergo nem élet-halál az autó akkor igen. Mivel 30 évesen csak most lesz jogsid akkor gondolom tudod nélkülözni. Máskülönben csak ha autószerelő vagy, vagy nagyon értesz hozzá. Látom nő vagy, azért legyél tisztában hogy a kormány kemény, kell erő a pedálokhoz is rendesen, nem cicababáknak való hanem tökös csajoknak.

Ha mégsem kell, akkor írj rám privátban, megveszem :)

ma 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!