Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hosszú távon mennyire káros/...

Hosszú távon mennyire káros/ nem káros, ha az autót csak autópályán használom, de 130 km/h-nál már 4 ezres fordulaton forog?

Figyelt kérdés

[link]

Engem kicsit zavar, hogy ilyen magas fordulaton forog, ez nem tesz neki rosszat?



#autó #1.4 ideges
2023. ápr. 1. 18:56
1 2 3 4 5
 41/45 A kérdező kommentje:

De a motor, az kipörög 11500-ig.

Ez meg 6000-ig, oszt 130-nál már 4000-ren van.

Meg a motoron már rutinból cserélek hengert, dugattyút, vagy ha elég, akkor csak gyűrűket. Na, ezt nem szeretném azon az autón gyakorolni, amelyikkel dolgozni járok...

De most komolyan kérdem, van rá esély, hogy jó rá az 1.6-os megane váltója? Annak gondolom hosszabb az átvétele valamivel.

2023. ápr. 6. 22:34
 42/45 A kérdező kommentje:
*áttétele
2023. ápr. 6. 22:34
 43/45 anonim ***** válasza:
100%

Jaj istenem, hát néha komolyan azt érzem, kamu a kérdés... Ha a motor kipörög 11500-ig (amúgy ezt megint honnan a rákból tudod, ennyire pontos szerinted a gyári műszer, ennyire nézed a kézikönyvet, ennyire gépész vagy, vagy miaf*sz?), az autó meg 6000-ig. Hát a 6000-nek a 4000 annyi, mint 11500-nak a 7700. Közben meg írod, hogy a motorod simán megy 9500-at.

1. Ne haragudj, szerintem nem vagy annyira műszaki zseni, hogy elkezdjél erre motorkarakterisztika grafikonokkal rácáfolni, mert akkor nem írtad volna ki a kérdést.

2. Ne haragudj, de ez a 4000-6000, 7700-11500 szimpla egyenes arányosság egy kis kerekítéssel, aki elvégezte a negyedik elemit matekból, annak nem okoz nehézséget.

ERGO

Tényleg vegyél egy autót, amiben nincs fordulatszámmérő, mert nyilvánvalóan nem értesz hozzá, de valaki elhintett alaptalan "magic" számokat a fejedben, amik összezavarnak téged. Én egész életemben csak hallás alapján váltottam, és kisebb fogyasztásokat csinálok bármilyen járművel, mint az apám, aki állítása szerint érzésre meg fülre vált, meg a haver, aki motorszerelő.

2023. ápr. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 A kérdező kommentje:

De ember, az egy 125-ös libakergető, ami 90-nél csak kizsírozott szakadékban hatszéllel megy többet és akkor sem sokkal.

A rönyó meg pörög terhelés nélkül, 170 km/h (tudom hogy csal valamennyit az óra) meg sem kottyan neki. Simán elbírna egy hosszabb áttételt, valószínűleg a fogyasztása is barátibb lenne.

Én sem a bámulom a fordulatszamméŕőt váltásnal, nem tudom ezt honnan vetted. Ez nem egy olyan nagy dolog, a tanulóvezetőkön kívül szinte senki sem nézi.

Képzeld, a 8 sebességes Iveco-nál sem néztem sose.....

Mondjuk most se nézem a 12 sebességes volvónál, mondjuk az automata😆

2023. ápr. 6. 22:52
 45/45 anonim ***** válasza:

20. Azért mert 5.-ben már nem gyorsult és csak gurult.

DE ha négyen voltunk benne akkor már 130-nál se gyorsult, csak esetleg tartotta.

2023. ápr. 7. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!