Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hosszú távon mennyire káros/...

Hosszú távon mennyire káros/ nem káros, ha az autót csak autópályán használom, de 130 km/h-nál már 4 ezres fordulaton forog?

Figyelt kérdés

[link]

Engem kicsit zavar, hogy ilyen magas fordulaton forog, ez nem tesz neki rosszat?



#autó #1.4 ideges
2023. ápr. 1. 18:56
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
86%
#9 Most akkor arról beszélünk, hogy kárt tesz-e a motorban a 130-as tempó, vagy arról, hogy mennyire akarunk fillért b*szni a benzinen? Mert ha tudom, hogy itt a spórolásra megy a dolog, én is írok olyan választ, amit nem pontoz le a sok gyökér, akinek nem azért van autója, hogy kényelmesen és gyorsan eljusson A-ból B-be, hanem csak azért tartja, hogy az alacsony fogyasztással villogjon.
2023. ápr. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
100%
De ez milyen autó? Valamint miért van 250ig órázva ha már 130nál ennyit forog?
2023. ápr. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
100%

#12: Ez egy Renault. Olcsóbb, kommersz autóknál nem olyan meglepő dolog, hogy ugyanaz a sebességmérő óra kerül a 75 LE-s 1.4-es meg a 180 LE-s V6-os kivitelbe.

Mondjuk a dacia a legkeményebb, mert azokban még a fordulatszámmérő is tök ugyanaz a dieselbe meg a benzinesben is.

2023. ápr. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:

2008-as Renault Megane 1.4 16v

A többletfogyasztás nem igazán érdekel, hisz benzin/gázos, ezért is ezt használom pályán.

Nem tudom miért van 250-ig órázva, de szerintem ez nem is jelent semmit. Esetleg lehet, hogy szerelték olyan motorral is, ami ha nem is 250-et, de többet megy ,mint az 1.4 benya. Mondjuk ennek is 185 a vége.

Szóval akkor ne foglalkozzak vele, nem baj neki a magas fordulatszám?

Egyébként a fogyasztásról meg csak annyit még, hogy eddig 115-tel jártam vele, úgy evett 9 litert. Most, hogy 130-cal járok, 10-10,5 litert eszik. Persze ezt gázból, benzinnel ez valószínűleg kevesebb lenne.

2023. ápr. 1. 20:48
 15/45 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz baja, max. idegesítő és többet fogyaszt, ennyi.
2023. ápr. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
#14 Figyu, az én első autómban még csak fordulatszámmérő sem volt, nem is aggódtam ilyeneken. Amikor úgy hallottam, hogy ideje van, felváltottam, városon belül bő 50-nél is 5.-be tettem, ha úgy láttam, a közeljövőben nem kell nagyobb motorfék. Ha meg már 5.-ben volt, pörgettem, amíg engedte a sebességkorlát/igényelte az előzés. Többet fogyaszt, hát aztán? Nem (csak) ettől függ. Apám akármilyen családi autónk van, fixen 1 literrel többet zabáltat 100-on a kocsival, pedig ugyanakkora sebességkorlátot tartunk, csak ő - szerintem már túlzóan - dinamikusabban kezeli a pedálokat. Motoromat apám egyszer próbálta ki rövidebb út erejéig, belevert egy 7,1-es fogyasztást. Én várostól/országúttól függően 5,7-6,9-es fogyasztást produkálok, egyetlen egyszer sikerült háromsávos autópályán szembeszélben 7 fölé vinni, pedig elmondásunk alapján én vagyok nagyon sokszor eggyel, szerpentinen akár kettővel alacsonyabb fokozatban, mint lehetne. Ezért lepődtem meg, hogy elment fogyasztás irányába a téma. Az a jobb lábadtól függ, semmi mástól. Baja meg nem lesz attól, hogy pörög. Arra van, hogy használd. Ha baja lehetne, leszabályozna.
2023. ápr. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
100%
Figyu egy jó motornak, ha üzemmeleg, valamint van kénes és hűtés, akkor azon kívül, hogy sokat fogyaszt nem kell, hogy próbléma legyen.
2023. ápr. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
100%

A régi suzukim 4000-nél 155-öt ment.

De ez ennek nagy áttétel volt és nem bírta.

2023. ápr. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:

Hát, én azon gondolkodtam, hogy rámenne-e az 1.6-os megane váltója.

Nem csak az a zavaró hogy magas fordulaton forog, hanem az is hogy terheletlenül pörög. Meg 150-nél is rendesen lép, ami egy 1.4-es motornál teljesen felesleges. Jobb lenne hosszabb átvétellel.

2023. ápr. 2. 08:50
 20/45 anonim ***** válasza:
100%
Már mint milyen értelemben nem bírta 18as?
2023. ápr. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!