Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóeladás után kell adót...

Autóeladás után kell adót fizetni ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Eladtam a használt autóm, mindösszesen 90.000 forinttal többért, mint amiért vettem, három évvel ezelőtt. Ezalatt jóval többet költöttem rá (pl a hátsó lökhárító is ki lett cseréltetve, átfestve, stb). Ebben az esetben kell majd adóznom jövőre, vagy nem?

2023. márc. 28. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Nem kell! Az autó eladás magán személyeknek adómentes! (még) :-)
2023. márc. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Valóban? Köszönöm! Úgy tudtam, egy bizonyos bevételi összeg után adóköteles.
2023. márc. 28. 16:35
 3/5 nemaRendőrség ***** válasza:
26%
Illetéket kell fizetni
2023. márc. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt sokan keverik a szezont a fazonnal.

Évi 600.000Ft bevétel ("nyereség", hiszen az autó vételkori ára számodra költség volt, amit leírhatsz belőle) után vagy köteles adót fizetni. Tejesen mindegy, hogy ez miből származik, autó eladásból, vagy bármi másból.

90.000 Ft után semmit nem kell fizetned, ha más nem adózott bevételed nem volt még az év során minimum további 510.000 Ft értékben.

Illetéket nem kell fizetned. A kormányablakban be kell jelentened az eladás tényét az adásvételi szerződés bemutatásával. Más kötelezettséged nincs.

2023. márc. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az utolsó válaszolónak! A kormányablakban az eladást követő napon már lepecsételtettem az adásvételi szerződést.
2023. márc. 29. 15:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!