Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eladtam az autóm. Átírták az...

Eladtam az autóm. Átírták az új tulajra, de nem történt eredetvizsga. Enélkül is átírják a kormányablakban?

Figyelt kérdés

2022. aug. 20. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha idegennek adtad el, akkor nem fogják átírni eredetvizsga nélkül.(családon belül nem kell eredetvizsga, különben kell) Neked tökmindegy ha bejelentetted az eladást a határidőn belül. Onnantól kezdve nincs vele dolgod.
2022. aug. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az már legyen a vevő gondja! Neked nincs vele tennivalód, ha van adásvételi és bejelentetted az eladás tényét a kormányablakban.
2022. aug. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a te dolgod, engedd el.
2022. aug. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tisztába kellene tenni a fogalmakat. Nem írták át az autót. Az a te neveden van továbbra is. Majd akkor kerül az új tulaj nevére, ha ő bemegy az okmányirodába és átíratja. Ehhez kelleni fog az eredetvizsga (mondjuk azt nem tudom te honnan tudod, hogy a vevő később nem vitte el). Neked annyi dolgod van, hogy 8 napon belül a saját adásvételi példányoddal jelentsd le az okmányirodában és a KGFB biztosítódnál az eladást és kész. Ezen kívül minden a vevő fejfájása már.
2022. aug. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3. napon az eladás után bejelentettem. Kaptam 6 büntetést mert autópályán mentek vele átírás nélkül és matrica nélkül. Bementem az útdíjszolgáltatóhoz és jelentettem a kormányablaki végzés és az adásvételi alapján,hogy az esetek idején más volt a tulaj. Átírták a 97 ezres bírságot az új tulajra. Szopacs van tesó! 😊 A jszp-n ma láttam, hogy átírták az autót. De eredetvizsga az nincs. Még az enyém szerepel ott ami 8 éve volt. A tesó aki megvette, hogy írathatta a nevére eredetvizsga nélkül?
2022. aug. 20. 21:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Sehogy. Vagy nem lett még átíratva vagy volt eredetvizsgálat.
2022. aug. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Eredetvizsga nem szerepel. Viszont én az 5. tulaj voltam, a jszp-n már a 7.tulaj szerepel. Valahogy átírták evizsga nélkül. Az uj automra az eredetvizsga aznap felkerült a jszp-re.
2022. aug. 21. 16:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Eredetvizsga azonnal felkerül.

Járműkereskedő tulajdonosnál nem kell eredetvizsga. Illetve vannak még spec. esetek, amikor úgy nő a tulajszám, hogy nincs eredetvizsga, de azok nem adásvételes történetek. (lízingmegszűnés, öröklés, stb.).

2022. aug. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A tesók mindig kihagyják az eredetvizsgát, és anélkül kerül a nevükre. 1 hónapig kerestem új autót. Tizen valahány tulaj volt legtöbb esetben. Eredetvizsga meg több mint 10 éve volt, vagy sose volt. Erről a jelenségről a biztosítós ismim is tud. Ő kényszerátírásnak nevezte.
2022. aug. 22. 08:36

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!