Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor esett ekkorát az autóela...

Mikor esett ekkorát az autóeladás színvonala?

Figyelt kérdés

Új autót kell néznem. Utoljára 10+ éve voltam ebben a helyzetben, és el vagyok hűlve. Tesztvezetésre alig van lehetőség, a modellekről alapvető műszaki adatokat hiába kérdezek az eladóktól (nő vagyok, csak olyanok érdekelnének, mint hasmagasság, fordulókör, csomagtartó űrtartalom, szóval semmi igazán speciális), a katalógusok csak a kényelmi funkciókat és a külcsínt fényezik. Egy cipőt is felpróbálok, amit megveszek 10 ezerért, egy laptop műszaki adatait össze lehet hasonlítani 300 ezerért, egy autóért adjak ki 8-10 milliót, de összehasonlítani az alapadatokat meg kipróbálni, hát azt nem lehet!

Mi a véleményetek erről?



2022. júl. 10. 09:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt az autókereskedést, ahol ezeket az egyszerű műszaki paramétereket sem tudják, el kell felejteni.
2022. júl. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Egyik sem tudja, sajnos (eddig 5-ben voltam). De azt, hogy esőérzékelős ablaktörlő van, meg azt, hogy milyen az audiovizuális rendszer, meg hogy hogyan csatlakoztathatom a telefonom, mindegyik elmondja - kár, hogy ezek közül egyik sem érdekel.
2022. júl. 10. 09:49
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

"hasmagasság, fordulókör, csomagtartó űrtartalom"

Ezeket az információkat minden gyártó weboldala tartalmazza.

2022. júl. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
3: én is azt hittem, de sajnos nem:(
2022. júl. 10. 10:10
 5/19 anonim ***** válasza:
11%

Az használtautó kereskedők a prolik és cigányok átbaszására vannak berendezkedve.

Vegyél inkább magánszemélytől, és tajékozódj az interneten!

2022. júl. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
11%
De. Ne hazudj.
2022. júl. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Japán Gulyás ***** válasza:
16%

Egy autókereskedésben ma már 4-5 márka 50-60 modelljét árulják, nem úgy mint a régi időkben, hogy bementél egy Suzuki szalonba és volt a Swift meg az Ignis. Ilyen adatokat nem fognak tudni fejben tartani az értékesítők, már csak azért sem, mert nagyon sok márkánál ők főállásban a garanciális ügyintézésekkel vannak elfoglalva, sőt, gyakran még a szerviz munkafelvételt is ők végzik.

Különben ami van készleten azt ki is lehet próbálni - ha meg olyat veszel ami nem készletes akkor óriásit buksz, szóval azt felejtsd el, hogy majd pont azzal az autóval mehetsz próbakörre, amit fejben összelegózól a katalógusból.

2022. júl. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom régebben hogy ment. Én 2018-ban vettem meg az első olyan autómat amit vadi újonnan rendeltem. Előtte csak használtjaim voltak. Így nem volt összehasonlítási alapom.

Tévesztetni lehetett, de országosan az adott márka össze szalonjában kizárólag 1.4 benzines turbós tesztautók voltak. Semmilyen más motorral nem lehetett kipróbálni az adott modellt. Így az 1.6 biturbót zsákbamacska módjára kellett megrendelnem. Ettől én sem voltam elragadtatva.

Adatokat nálam sem tudott az értékesítő egyik szalonban sem. Bármit kérdeztem, a neten nyilvánosan fent lévő konfigurátoróból kezdte el kibogarászni. Ami vicces, hogy jobban elnavigáltam a konfigurátorban, mi hol van, mint ő. Én súgtam neki, hogy hol keresgéljen. Fura volt. De mivel nem tudom, hogy régebben hogy ment, vágták-e kapásból fejből egy modell összes részletét az értékesítők, így nem tulajdonítottam neki túlzott jelentőséget.

2022. júl. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Téveszteni=tesztezetni.
2022. júl. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
62%

Évek óta folyamatosan megy le a színvonal. Legalább 30 szalonban jártam mostanában, abból egy, azaz EGY szalonban tudtak válaszolni arra a kérdésre, hogy autópálya-sebességnél kb. milyen fordulaton jár a motor. Vagy hogy városi használat során kb. milyen átlagfogyasztásra lehet számítani - ami nyilván nem a kozmetikázott adat lesz, amit a katalógus tartalmaz. Stb., stb. Műszaki adatokat alig tudnak.


Ellenben az összes elmondja, hogy ilyen meg olyan audiovizuális rendszer van, meg hogy nézzem meg, lehet plusz hangszórókkal is kérni, és hát az a szín... (Nem mintha a szín pl. ne lenne fontos, mert hát nyilván az is számít, de na.)


Én amúgy a sajátomat, amikor vettem immár több mint másfél éve, akkor még meg voltam elégedve. Az még a mostani válság előtt volt (de már covid idején). Azóta több új autó vásárlást intéztem, és ahogy fogy az elérhető autók száma, úgy csökken a kiszolgálás és hozzáállás minősége is. Látszik nagyon, hogy nem motiváltak jelenleg, mivel nincs mit eladni, így sok helyen már csak nem is kedvesek.

2022. júl. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!