Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor esett ekkorát az autóela...

Mikor esett ekkorát az autóeladás színvonala?

Figyelt kérdés

Új autót kell néznem. Utoljára 10+ éve voltam ebben a helyzetben, és el vagyok hűlve. Tesztvezetésre alig van lehetőség, a modellekről alapvető műszaki adatokat hiába kérdezek az eladóktól (nő vagyok, csak olyanok érdekelnének, mint hasmagasság, fordulókör, csomagtartó űrtartalom, szóval semmi igazán speciális), a katalógusok csak a kényelmi funkciókat és a külcsínt fényezik. Egy cipőt is felpróbálok, amit megveszek 10 ezerért, egy laptop műszaki adatait össze lehet hasonlítani 300 ezerért, egy autóért adjak ki 8-10 milliót, de összehasonlítani az alapadatokat meg kipróbálni, hát azt nem lehet!

Mi a véleményetek erről?



2022. júl. 10. 09:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
64%

"autópálya-sebességnél kb. milyen fordulaton jár a motor" Azért nem tudnak rá válaszolni, mert erre nincsen egzakt válasz. Értelmes ember nem is kérdez ilyet.


"Vagy hogy városi használat során kb. milyen átlagfogyasztásra lehet számítani" Azért nem tudnak rá válaszolni, mert erre nincsen egzakt válasz. Értelmes ember nem is kérdez ilyet.


"ami nyilván nem a kozmetikázott adat lesz, amit a katalógus tartalmaz" És mégis honnan kellene tudniuk ilyen adatokat? A gyár csak a katalógusos "kozmetikázott" értékeket adja meg. Ahhoz, hogy ettől eltérőt mondjon az eladó, ahhoz: 1) saját maguknak ki kellene próbálni minden egyes típust, minden egyes motorral és felszereltséggel, minden egyes üzemmódban. 2) az általuk közölt adat nem a gyár által elfogadott adat lenne, azaz az eladónak hazudnia kellene.


"Ellenben az összes elmondja, hogy..." Az emberek 99%-a ezekre kíváncsi, nyilván ezeket kell bemagolniuk. Erről nem ők tehetnek, ők csak követik a trendet.


Azon gondolkodtatok már, hogy nem a színvonal alacsony, hanem a ti elvárásaitok értelmetlenek és elérhetetlenek?

2022. júl. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Márkakereskedésekben voltam.

Nem hazudok. Nem mondom, hogy minden modellnél hiányoznak ezek az adatok, de pont az egyik leginkább megfelelőnek tűnőnél igen, és így nem lehet jól összehasonlítani a többi lehetséges modellnél.

A tesztvezetésről annyit, hogy csak 1 modell esetén volt erre lehetőség az eddigi 5 kereskedésben összesen, arra hivatkozva, hogy kevés az autó - én ezt nem is vitatom, volt olyan kereskedés, ahol egyetlen egy autóról mondták, hogy idén átvehető lenne, és készleten nem volt semmi, csak ami a szalonban ki volt állítva, de azokat meg nem lehet kipróbálni, mert nem rendszámosak... Egyáltalán nem értem, hogy merül fel bárkiben is, hogy döntsek ilyen kérdésben tesztvezetés nélkül. Persze, üldögélhetek a szalonban kiállított autóban, de ez olyan komolytalan.

Legszívesebben kizárnék minden modellt, amit nem lehet kipróbálni, de akkor sok amúgy megfelelőnek tűnő kiesne. Használt autót nem merek venni, nagyon rosszak a tapasztalataink erről a családban.

Nem hiszem, hogy a hasmagasság értelmetlen kérdés, nem csak aszfaltos úton járok.

2022. júl. 10. 12:03
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudják rögtön megmondani, ami a legtöbb embert érdekli és ez nem a hasmagasság... Nem az autóeladás minősége romlott, hanem a fogyasztói szokások. Igen, azt kérdezik, hogy miként működik a távolságtartó tempomat és, hogy van-e benne city safety, stb.

A tesztvezetéssel az a baj, hogy kicsi a készlet. Fél-egy évre vásárolnak autókat, amint megjön, veszik is át őket. Tehát nincs a legtöbb szalonnak tesztautója minden típushoz. Ennek ellenére megoldható a tesztvezetés, csak ne szalonba menjél, hanem a márka honlapján kérdezzél rá

2022. júl. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
73%
2022. júl. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
71%

Tavaly vettem új autót.

Minden kérdésemre tudtak válaszolni, ki is tudtam próbálni, és készleten lévő új a utó mjnden paraméterét tudtam.

2022. júl. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
14: kösz, ez nagyon klassz (bár nincs benne minden új modell, meg eléggé más adatokat ír helyenként, mint a gyári katalógus, de mégis sokkal jobban összehasonlíthatóak a különböző modellek adatai)
2022. júl. 10. 15:08
 17/19 anonim ***** válasza:
34%

„Azért nem tudnak rá válaszolni, mert erre nincsen egzakt válasz. Értelmes ember nem is kérdez ilyet.”


Látom, nagyon okosnak hiszed magad. Képzeld el, hogy aki ért hozzá, tud rá válaszolni. És nem egzakt választ várt senki, hanem körülbelülit.


Nem mindegy, hogy autópálya-sebességnél 6000-en pörög és esik szét a motor, vagy pedig 4.500 körül megy szépen, csendesen. Ez utóbbi a helyzet az enyémnél; ez volt az egyik szempont, amikor vettem.


Az sem mindegy, hogy a városi átlagfogyasztás (normális használatnál, piros lámpák, megállások, tehát nem ideálig „beülök és megyek 120 km-t megállás nélkül” helyzetben) 10-12 liter, vagy 6-7 liter. Nálam szintén az utóbbi a helyzet; ezért is választottam ezt a modellt.


Látod, lehet rá válaszolni. Csak érteni kell a kérdést, és nem okoskodni.


„A gyár csak a katalógusos "kozmetikázott" értékeket adja meg. Ahhoz, hogy ettől eltérőt mondjon az eladó, ahhoz: 1) saját maguknak ki kellene próbálni minden egyes típust, minden egyes motorral és felszereltséggel, minden egyes üzemmódban. 2) az általuk közölt adat nem a gyár által elfogadott adat lenne, azaz az eladónak hazudnia kellene.”


Szimplán csak érteni kell hozzá. Nem kell minden felszereltséggel és minden típust ismerni; elég az adott motorokat (abból van nagyon max. 3-4 fajta választék). Azért azt már lehet gondolni, hogy az autó mérete és alakja milyen irányba tolja az értékeket. Még egyszer mondom: senki sem konkrét számokat várt, hanem körülbelülit.


Végül meg is találtam azt, aki értett hozzá, és nála vettem az autóm. És nem hazudott, igaza is lett.


Nekem a tesztvezetésnél a motor volt csak a lényeg, az nem zavart, hogy más kasztniban van. Nyilván van különbség, de nem eget rengető. Engem az érdekelt, hogyan megy az a motor, milyen a hangja, hogyan váltja az automata… Sikerült végül választ kapnom, csak sokat kellett keresni a megfelelő kereskedést.

2022. júl. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
27%

"aki ért hozzá, tud rá válaszolni"

Aki ért hozzá, az azt fogja mondani, hogy nincs rá értelmes válasz.


"nem egzakt választ várt senki, hanem körülbelülit"

Fogyasztás városban 6- és 8 liter között. Fordulatszám autópályán 4000 és 5000 között. Tessék. Így most jobb? Nagyon széles határvonalakon belül alakulnak ezek az adatok rengeteg dologtól függően, úgyhogy ha olyan választ akarunk adni, ami lefed minden lehetőséget, akkor olyan tág becslést kapunk, hogy az egésznek semmi értelme. Ez kb. olyan, mintha elmennél egy jósnőhöz, hogy hány évig fogsz élni, ő meg azt mondja, hogy "hát valahol 40 és 90 között". Nem vagy vele előrébb. Értelmetlen kérdésre haszontalan válasz.


Igen, most már látom. Valóban lehet rá választ adni. Csak k*rvára semmi értelme.


Ezek olyan dolgok, amiket olyanok kérdeznek meg, akik azt HISZIK, vagy azt akarják elhitetni, hogy értenek az autókhoz, de a tudásuk csak a kérdés megformálásáig tart, azt viszont már nem értik, hogy miért nincs értelme a kérdésnek.


A hozzáértésedről (vagy annak hiányáról) az alábbi mondatod tanúskodik: "Engem az érdekelt, hogyan megy az a motor, milyen a hangja, hogyan váltja az automata" Külön vicces a "milyen a hangja" rész. Szó se róla, ezek fontos dolgok, ezt nem tagadom. De érzed te, hogy milyen piszkosul ironikus, hogy hozzáértésről, meg részletinformációkról papolsz, aztán kiderül, hogy téged igazából ilyen felszínes dolgok érdekelnek, mint pl. a hangja? Semmi baj nincs azzal, hogy téged a hangja érdekel, csak ne tegyél már úgy, mintha szakértő lennél. Ne tegyél már úgy, mintha a hasraütés szerű becslések téged olyan mérhetetlenül sok hasznos információval látnának el. Mert nem így van.

2022. júl. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

"ha olyan választ akarunk adni, ami lefed minden lehetőséget"

Ja és mielőtt azzal jönnél, hogy neked nem kell lefedni minden lehetőséget: de igen, le kell. Az értékesítők felelősek az általuk közölt információkért. Ha megkérdezel valakit pl. fogyasztásról, ők mondják hogy 6.5, de a valóságban valami paprikajancsi 7.2-vel fog járkálni, akkor a vevő félretájékoztatás gyanújával perelhet. Igen, ez rohadt idiótán hangzik, de vannak ilyenek, mert vannak idióta emberek. Persze amit a gyártó ad meg adatot, attól is eltér a valóság, de akkor nem az értékesítő a felelős, hanem a gyártó, a gyártó pedig valós tesztekkel tudja bizonyítani, hogy az általuk közölt adat valós, BIZONYOS KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT. Az értékesítőnek ilyen bizonyítéka nincsen, ő nem tud bizonyítani semmit, ő hasraütésszerűen mondott egy számot, ez pedig szándékos félrevezetés és a törvény keményen bünteti.


Szóval tartom magam ahhoz, amit mondtam, mert így igaz: az értékesítő nem adhat "valós" adatot, csak azt, amit a gyártó a "kozmetikázott" adatlapon megjelenít.

2022. júl. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!