Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eladtam az autóm. 3 napra rá...

Eladtam az autóm. 3 napra rá a kormányhivatalban bejelentettem az adásvételt. A kötelezőt is levették a nevemről.Ez volt egy hónapja.A jármű platform szerint még nem íratták át,de láttam, hogy a hahun hirdették és újra eladták. Gondom lehet ebből?

Figyelt kérdés

2022. aug. 15. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok,hacsak nem matrica nélkül mennéek autópályán neked küldik a büntetést.
2022. aug. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, de a vevődnek igen. Nem a te gondod.

Mi is kaptunk levelet arról, hogy felszólították a vevőnket az átírás pótlására max egymilliós bírság terhe mellett, valamint hivatalból kivonták a kocsit a forgalomból. Aztán kaptunk még egy levelet egy hónappal később, hogy a kocsit átírták és az ügy lezárult.

Már nem érheti hátrány az eladót, aki időben bejelentette az eladás tényét.

2022. aug. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel teljesen jogkövetően jártál el, így semmi félnivalód nincs. Ha büntetésről kapnál értesítést, egyszerűen visszaküldöd az adásvételi másolatát, nem fogják rajtad követelni.


Ha jól gondolom, akkor kereskedőnek adtad el, neki pedig nem kell "átiratni" az autót, ha továbbértékesítési célból vásárol (be kell jelentenie, de nem készül új forgalmi és törzskönyv, plusz illetéket sem kell fizetnie). Ha a kereskedőtől megveszi valaki, akkor történik valódi "átírás", amire 15 napja van a vevőnek. A JSZP-n a köztes tulajdonos (kereskedő) nem jelenik meg, így nem duplázódik a tulajok száma az autó élete során (ha te voltál az első tulaj, akkor a második nem a kereskedő lesz, hanem az, aki tőle megveszi).

2022. aug. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Eladtad. Van adásvételid. A kormányablakban bejelentetted, le is pecsételték, hogy ott voltál. A kötelezőt is lemondtad érdekmúlással a biztosítódnál és ezt el is fogadták. Innentől kezdve jogilag semmi közöd az autóhoz bármi is történik vele.
2022. aug. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Abban a pillanatban, hogy aláírtad az adásvételit, amin az adásvétel percre pontos időpontja is szerepel, semmi dolgod vele, főleg, miután bejelentetted. Én amikor motort vettem, aláírtam az adásvételit, 800m-re levő otthonomhoz elvezettem vele, és nem indítottam be, amíg nem kötöttem meg rá a saját kötelezőmet (igazából ezt telefonról már adásvételkor meg kellett volna tennem), mert nem vagyok hülye, és ott volt feketén-fehéren a papíron, hogy mikortól az enyém. Neked ezzel már nem kell foglalkoznod.
2022. aug. 16. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kaptam büntiről papírt mert autópályán ment a tesó aki megvette. Mehetek a autópálya kezelőhöz, hogy már régen megvan a végzés a kormányhivataltól, hogy eladtam a verdát!
2022. aug. 17. 20:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Amit el is fognak fogadni. Akkor ennyi kellemetlenséged származott belőle, de bajod nem lesz, csak bosszankodás és a drága időd. Tudom, nem vigasz, de a legjobb tanács az, hogy a bosszankodást hagyd a francba, csak magadat idegesíted. A drága időd persze menthetetlen a "tesó" miatt. :(
2022. aug. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!