Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tehetném üzemképessé...

Hogyan tehetném üzemképessé az autóm?

Figyelt kérdés

Néhány hónappal korábban lemerült az akksija, az akkori párom elvitte feltölteni, majd sosem hozta vissza. Azt mondta nem tölt. 3 éves volt az az akksi.


Most szeretném újra használni a kocsit, de nem tudom hogy álljak neki. Hol lehet ilyen akksit venni? Honnan tudom, hogy kompatibilis az enyémbe? Hogyan lehet beszerelni?


Szervizbe nem tudom vinni, mert üzemképtelen így.


Egyetlen férfi ismerősöm/barátom sincs, aki ért az autókhoz vagy lenne autója.



Neten találtam ilyen sos akkumulátor service szolgáltatást, de nagyon sokat, valami 40e + 20e kiszállást kérnek el érte, maga az autó alig ér 150 ezret..


2023. márc. 8. 22:28
1 2 3
 21/22 MGéza ***** válasza:

Sehonnan. A több hónapos állástól más baja is lehet, meg az is lehet hogy ti csak azt gondoltátok hogy aksi baja van és közben meg nem az a gond.

Rosszat választani nem nagyon tudsz, de ha kétségeid vannak akkor előbb vedd fel a kapcsolatot a bolttal és írd le hogy ehhez a típushoz kéne, biztosan jó hozzá? Ha típushoz megfelelő paraméterűt szállíttatsz ki és nem indul vele, akkor nem az új aksi a hibás.

2023. márc. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 krwkco ***** válasza:

"Honnan tudhatom egyáltalán, hogy új akkuival beindul-e? Mert például rossz típust választottam..."

Mond el a rendelésnél, hogy milyen kosiba kell (amit itt is leírtál) és akkor a bolt megmondja, ha nem olyan kell bele. Kérd külön, hogy ellenőrizzék a választásodat.

Ha az akksin kívül egyébb baja is van az autónak, akkor lehet,hogy nem indul majd. A bolt megbízottja csak az akksit rakja be. Esetleg meg is méri és megmutatja, hogy a feszültség megvan.

Ha korábban semmi gond nem volt vele, csak elöregedett az akksi, akkor elvárható hogy beinduljon. De ha azért nem volt feszültség, mert hibás a generátor, akkor az új akksi is hamar le fog merülni. Ha van műszere, akkor a töltést le tudja ellenőrizni a beszerelő.

Kb. egy fél év alatt elöregedhet a benzin is. De mondjuk 3 hónap alatt még nem szokott.

Szóval, ha nem indul, szerelőt kell hívnod. De akksi nélkül az autó biztosan nem fog menni, úgyhogy az semmiképpen sem felesleges kiadás.

2023. márc. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!