Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tehetném üzemképessé...

Hogyan tehetném üzemképessé az autóm?

Figyelt kérdés

Néhány hónappal korábban lemerült az akksija, az akkori párom elvitte feltölteni, majd sosem hozta vissza. Azt mondta nem tölt. 3 éves volt az az akksi.


Most szeretném újra használni a kocsit, de nem tudom hogy álljak neki. Hol lehet ilyen akksit venni? Honnan tudom, hogy kompatibilis az enyémbe? Hogyan lehet beszerelni?


Szervizbe nem tudom vinni, mert üzemképtelen így.


Egyetlen férfi ismerősöm/barátom sincs, aki ért az autókhoz vagy lenne autója.



Neten találtam ilyen sos akkumulátor service szolgáltatást, de nagyon sokat, valami 40e + 20e kiszállást kérnek el érte, maga az autó alig ér 150 ezret..


2023. márc. 8. 22:28
1 2 3
 11/22 krwkco ***** válasza:

Az akkubox keresője alapján:

[link]

Vartát javasolnak, mert ők azt árulják, de más is jó, ami tudja az alábbiakat:

Az autóhoz való méretek: 175*175*190 mm

Europai(ez egy akkumulátorcsalád szabvány), jobb+

Indító áram 340-420 A, Kapacitás 40-44 Ah

2023. márc. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 krwkco ***** válasza:

Egy másik kereső a 210 mm-es hosszabb vízszintes méretet is megengedi:

[link]


Max. hosszúság (mm) 210

Max. szélesség (mm) 175

Max. teljes magasság (mm) 190

Ezt Te is le tudod mérni az akkumulátortálcán. A magasság legfeljebb 190 mm, ez egyértelmű. Nem kell mérni. Vízszintes méreteket kell ellenőrizni, hogy befér-e az akksi.

Az előző hozzászólásom és ez alapján én olcsó, de alkalmas akksiként én ezt venném:

[link]

2023. márc. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

A varta nem rossz de van belőle kék és fekete, az egyik drágább látványosan, de az olcsóbbik sem rossz.

De ott ülsz a net előtt keresel egy nagyfelbontású képet egy ilyen csótány motorteréről, és megnézed a bennelévő akku tetején az adatokat.

2023. márc. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 MGéza ***** válasza:

Mindent kiszűrve ezek maradtak a találati listán:

[link]

Tehát kiszállítással nem jössz ki olcsóbban 30k forint alá sokkal egyikkel sem, helyi kereskedőnél ha van akkor szerintem drágább, plusz ha szerencséd van, csak az aksi rossz. Ez ilyen játék, bizonyos alkatrészek igen drágák egy autó értékéhez képest. Vagy marad a busz meg a bicikli...

2023. márc. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 krwkco ***** válasza:

#14

Meglepett, hogy neked az árukereső nem adott találatot az Electric Powerre.

Mert a szélességet lekorlátoztad 175 milliméterre. Az a baj, hogy az akksik leírásában keveredik a szélesség, a mélység és a hosszúság. Az akkumulátorválasztókban én úgy láttam (bár a kérdezőnak ezt méréssel ellenőriznie kellene), hogy a 175*210-es akksi is befér, nem csak a 175*175-ös alapterületű.

2023. márc. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Ilyen kis szar kell ebbe a játékautóba? azért itt vannak olcsóbbak is: [link]
2023. márc. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Találtam egyet:


Varta Black - 12v 40ah - autó akkumulátor - jobb+

21 175 Ft


És azt írja az oldal házhozszállítás beüzemeléssel +3000 forint. Gyanúsan kevésnek tűnik!

2023. márc. 9. 17:31
 18/22 MGéza ***** válasza:
Már miért az? Ennek ennyi az ára. Csak azért, mert te lehúzós expressz szolgáltatást néztél ami kb háromszor ennyibe fájt volna még nem jelenti azt, hogy mindenki úgy csinálja. Az gyorsszerviz, az ilyen SOS arra van hogyha lerobban valaki útközben, akkor gyorsan tudjon menni a dolgára, annak meg húzós ára van. Itt meg valószínűleg pár napot várnod kell majd, ennyi az egész...
2023. márc. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 krwkco ***** válasza:

"És azt írja az oldal házhozszállítás beüzemeléssel +3000 forint. Gyanúsan kevésnek tűnik!"

Ha a bolt alkalmazottja viszi ki valamilyen korlátozott távolságra, akkor neki a berakás 5 perc munka. 2000 a szállítás, 1000 a berakás. És a bolttól vetted az akksit, tehát övék a kiskereskedő haszonkulcsa is.

Szóval a boltnak ez lehet, hogy így is üzlet. Azt még ellenőrizd le, hogy az ár nem a régi akksi beszámításával érvényes. Az általában 1500 ft engedmény, de neked ugyebár régi akksid nincs.

2023. márc. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Értem, most már csak egy kérdésem maradt.


Mi történik, ha beteszik és mégsem indul? Mert például rossz típust választottam, vagy nem is az akksi volt a gond, hanem valami csatlakozás?

Honnan tudhatom egyáltalán, hogy új akkuival beindul-e?

2023. márc. 9. 18:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!