Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tehetném üzemképessé...

Hogyan tehetném üzemképessé az autóm?

Figyelt kérdés

Néhány hónappal korábban lemerült az akksija, az akkori párom elvitte feltölteni, majd sosem hozta vissza. Azt mondta nem tölt. 3 éves volt az az akksi.


Most szeretném újra használni a kocsit, de nem tudom hogy álljak neki. Hol lehet ilyen akksit venni? Honnan tudom, hogy kompatibilis az enyémbe? Hogyan lehet beszerelni?


Szervizbe nem tudom vinni, mert üzemképtelen így.


Egyetlen férfi ismerősöm/barátom sincs, aki ért az autókhoz vagy lenne autója.



Neten találtam ilyen sos akkumulátor service szolgáltatást, de nagyon sokat, valami 40e + 20e kiszállást kérnek el érte, maga az autó alig ér 150 ezret..


2023. márc. 8. 22:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy aksi 20 ezer ft körül lesz. Felmész egy autóalkatrész bolt oldalára, pl. zsu, és beírod az autó típusát, kiválasztod melyik motor stb., aksi. Utána ha nincs a közeledben boltjuk akkor megrendeled kiszállítással.
2023. márc. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 MGéza ***** válasza:
100%
Mondjuk sokat segítene, ha megadnád az autód típusát, kezdetnek. Azután körben néznél az interneten, hogy milyen kell bele. Lehet az első benzinkútnál vehetnél megfelelőt.
2023. márc. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Bemész egy autós boltba, és segítenek.
2023. márc. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy közeli szervizzel is meg tudod beszélni, hogy hozzák ki neked az akksit, és talán nem fognak 20ezret elkérni. Ha megmondod az autó típusát, ők a megfelelő akkumulátort fogják megrendelni.

Ha magadnak be tudod szerelni, akkor a B verzió, hogy keresel az interneten egy akkumulátor kiválasztó oldalt, ahol az autód adatait megadva kiadja a megfelelő akksikat, majd ezt megrendeled valamelyik webáruházból.

2023. márc. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Írd be ide az autó típusát, és fogsz válaszokat kapni, hogy milyen kell bele.
2023. márc. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Csinálj legalább egy fotót arról a helyről ahhol az akkud van ugyanis van akku,aminek a bal oldalán van a pozitív és van amelyiknek a jobb felén. Autósboltban pedig csak tudnak segíteni. Valami szomszédot csak meg tudsz kérni akinek van szerszáma,hogy szerelje be.
2023. márc. 9. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 krwkco ***** válasza:

Megírhatnád az autód márkáját, tipusát, gyártási évét, benzin/dízel és a motor köbcentijét. Ahogy pl. #5 is javasolta.

Akkor ki tudjuk keresni, hogy milyen méretű és póluskiosztású akkumulátor kell bele. Egy öreg autóba általában nem érdemes túl drágát venni. Pl. az Elektric Power teljesen jó .

A beszereléshez kell egy csavarkulcs, általában 10-es. Az akksit be kell emelned a helyére úgy, hogy a kábelek elérjék a pólusokat. Legalább 10 kiló, de inkább több. Először rá kell nyomni a kábelt a + pólusra és megszorítani. Csak másodikkként szabad a - kábelt érintkezésbe hozni. Utána le kell rögzíteni az akksit. Keresztpánnttal fölül, vagy egy sínnel a talpánál.

A youtube-on biztosan találsz videot az akksi beszerelésről.

2023. márc. 9. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Akkuboltban annyi van belőle hogy el is adnak belőle.


De még a tescoban is van egész sokféle, csak ugyanolyat vegyél mint ami benne volt.

2023. márc. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Ja, és akkuboltban tipusra meg is mondják hogy milyen való bele, ez a dolguk.


Amúgy milyen világvégi zsákfaluban élsz ahol nincs erre egy pasi? :)

2023. márc. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Egy Peugeot 206 1.1 Open (2003) 60 LE, 1124 cm3, benzines autóról van szó :)



Rákerestem mit ajánlanak bele, és a Varta márkanév rémlik, mintha az lett volna benne.. aztán rákerestem, hogy mit lehet kapni belőle, a legolcsóbb 34e forint.


Valami más, amit bele tudnék tenni és olcsóbb?

2023. márc. 9. 09:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!