Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogositvany ujjitasnak mi a...

Kedd99 kérdése:

Jogositvany ujjitasnak mi a menete ?

Figyelt kérdés
Hogy kell jogositvanyt ujjitani ? Annyit tudok hogy hazi orvostol kell alkalmassagi. Utana valaki azt mondta hogy ugyfelkapun fel tudom tolteni vagy be kell menni okmanyiroda de akkor plusz penz ha nem csinalod elotte meg az ugyfelkapun. Hogy mukodik ez?

2023. márc. 5. 23:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Háziorvoshoz mész, megcsinálja alkalmasságit és jobb esetben meg ha normális és nem bénáskodik akkor feltölti ő. Nálunk bénáskodott és nem töltötte fel, így személyesen mentem be kormányablakba, vittem a papírt aztán egy perc alatt elintézték.
2023. márc. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
dokinál kellett fizetni asszem 7000 volt, okmányba nem kellett
2023. márc. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az okmányirodába mindenképp kell menni, hiszen új kártyát fognak kiállítani. Nem is értem. Az alkalmassági feltöltése annyit segít, hogy akkor egyből látják a rendszerben, nem külön átnyújtani a papírt.
2023. márc. 6. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ui. Mármint az orvos tölti fel, nem te.
2023. márc. 6. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
#3 Csak akkor nem muszáj bemenni, ha nemsokkal előtte, 3 éven belül csináltattál pl személyit,tehát viszonylag új fénykép van a rendszerben, ekkor meg lehet igényelni az újat ügyfélkapun is.
2023. márc. 6. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha van ügyfélkapud, és 3 évnél nem régebbi fényképed akkor ott. Az okmányirodában +4000 Ft-ot kérnek érte.
2023. márc. 6. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Menni kell mert lefotóznak az okmányirodába.
2023. márc. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én 3-4 éve hosszabbíttattam legutóbb.

El kellett menni a háziorvoshoz. Onnan beutalt ezer féle szakrendelésre. (A 30-as éveimben járok, nincs semmilyen betegségem, még csak gyógyszert sem szedek, szemüvegem sincs. Fogorvoshoz is el akart küldeni, pedig egyetlen rossz fogam sincs. Mikor rákérdeztem, hogy ha lenne rossz fogam, az kizáró ok a jogosítványhoz, akkor eltekintett tőle.) Ezeket mind végig kellett járni. Utána vissza a háziorvoshoz. Megnézte a leleteket, ezután megnyugodott, hogy nem talált semmilyen betegséget, adott egy papírt, hogy alkalmas vagyok. A helyszínen meg valami 6-7e Ft-ot fizetni is kellett.

Ezzel a papírral elbattyogtam a kormányablakba. Lefotóztak, odaadtam a papírt, régi jogosítványomat és kaptam egy újat. Ott fizetni már úgy emlékszem nem kellett.

Mivel egy hónap volt a születésnapomig, majdnem egy teljes évet vesztettem, 9 év múlva kell újra mennem.

2023. márc. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ahogy fentebb írták, annyival kiegészíteném, hogy 50 év alatt már 7200 forint az ára, és simán nem lesz az orvosnál apró.
2023. márc. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 krwkco ***** válasza:
A háziorvostól függ, hogy mekkora ügyet csinál az alkalmasságból. Amit 8-as tapasztalt, az az egyik szélsőség. Általában nincs ennyi vizsgálat. Sok háziorvos csak betűtábla olvasást kér és esetleg egy vizeletvizsgálatot.
2023. márc. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!