Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kresz vizsga menete?

Kresz vizsga menete?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemsokára megyek kresz vizsgára és nagyon izgulok😬

A próbavizsgát ha csinálom mindig sikerül, de változó pontszámokkal. Nagyon nehéz most a kresz? Sok műszaki kérdés van? Ki hogy tapasztalta?

Ha befejezted a vizsgát akkor szólítanak hogy megmondják az eredményt? Sikeres vizsgánál ott adják oda az igazolást, hogy átmentél? Mindenki azzal riogat hogy 3-4 alkalom után mentek át. Remélem sikerülni fog.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. júl. 18. 17:57
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Meg azt felejtettem még el megkérdezni, hogy abban az hogy van hogy ha az e-titánon a maximum idő lejár ami 6 hónap, mikor írja hogy meddig elérhető a tananyag. Ha ez lejár, akkor egyátalán nem tudsz belépni az e-titánba pl. gyakorlófeladatokat csinálni? Vagy próbavizsgát?

Ha nem akkor az autósiskolától külön lehet kérni ugyan olyan gyakorlóprogramot ami a titánon van?

2022. júl. 18. 18:13
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az etitánt kb 10ezer forintért meghosszabítják de találsz különböző ingyenes KRESZ tesztet a neten,nem fizetős.A vizsgán pedig még van határozva mennyi százalék a műszaki,képes stb feladat.Ha végeztél felállsz odamész a vizsgabiztoshoz rögtön mondja az eredményt.Lassan csináld sok a beugratós kérdés és van egy perced eldönteni a helyes választ.
2022. júl. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hosszabítani nem kell, legalábbis én most kezdtem, és 27.-én vizsga, de az eTitan-t decemberig tudodm használni. A teszteknél nekem is full vegyes eredmények jönnek ki, attól függ mennyire vagyok fáradt, meg tényleg az van, hogy néha az ember benézi a választ. Illetve kicsit idegesítő, hogy minden kérdésre van 1 perc, és ha jól vettem ki , akkor ha lejár, de még lenne idő, akkor nem is adja be újra. 1993-ban mikor csináltam a B, C-t akkor papír alapú ilyen szempontból jobb volt, mert ha nem ment, akkor tovább léptem, és később ráértem újra gondolkodni rajta. Most csinálom az A-t, és szerintem korábbiakhoz képest nehezebb lett, sokkal többnek és részletesebbnek tűnik a tananyag,és pl belefutottam olyan grafikai hibába, hogy az elsőbbségadás kötelező tábla szürke hátulja alig látszott. Vagy olyan kérdésre amit visszanézve a tananyagot, nem is találtam választ.
2022. júl. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindent el fognak mondani!

Legyen nálad minden iratod (személyi mindenképp), illetve az általános iskolai bizonyítvány. Utóbbiról nem tudtam, hogy kell, ezért nem volt nálam. Gond nem volt, utólag is be lehet mutatni.

Megmondják, hova kell ülnöd, illetve valószínűleg el fogják mondani, hogy amikor végeztél, felállsz, odamész a teremben lévő vizsgabiztoshoz, aláírsz egy papírt és mehetsz haza.

2022. júl. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

#3

A vizsgán tudod passzolni a kérdést, aztán a végén megint bedobja. Persze csak annyi időd lesz rá, mint amennyit először meghagytál.

2022. júl. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

KRESZ vizsgán nincs semmi extra követelmény, ha a vizsgázó felkészülten megy oda, sikerülni is fog a vizsga.

B kategóriánál az 55 kérdésből 5 műszaki, és 5 vezetéstechnikai, fizikai kérdés van tesztsorban, mindegyik 1 pontos, tehát, ha az összest elhibázza a vizsgázó, még akkor is van esélye , ha a KRESZ kérdésekénél nem hibázik.

Forgalmi helyzetes (3 pontos) kérdést nem illik rontani az otthoni teszteléseken, de még az is belefér a vizsgán, azért a 10 hibapontos határ nem egy szigorú vizsgát jelent.

Nem kell kapkodni, 60 másodperc alatt végig lehet olvasni a kérdést, és a válaszlehetőségeket is, és csak utána megérinteni a képernyőt.

Hiba, ha a kérdést végig sem olvasva rábök a vizsgázó a monitorra, előfordulhat hogy nem is a kérdésre válaszolt, mert kimaradt egy szó, nem olvasta el.

Nem érdemes tovább pörgetni a kérdéseket - otthon úgy kell gyakorolni, hogy mindenképpen meg is válaszolod. Tovább lépve a tesztsor után ugyan visszaadja a gép a függőben maradt kérdéseket, de csak a maradék idővel, ami már lehet a kérdés újra olvasásához sem elég, akkor már nem 60 másodperc lesz a kérdésre, hanem csak pl 22 (amennyit az első olvasáskor nem használtál el a 60-ból)

A tesztsor után a monitoron azonnal megjelenik az eredmény, ha sikeres a vizsga nincs ott további teendő, majd az iskolával kell egyeztetni, neked kell őket keresni.

Bukás esetén a teremben ülő vizsgabiztostól kell megkérdezni, hogyan tovább, adnak egy másik vizsga időpontot, de ha felkészültél a vizsgára nem tudsz megbukni.

2022. júl. 19. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a vizsgán kicsit más program fut, de itthon az e-Titanban nem lehet passzolni kérdést a gyakorló próbavizsgán.
2022. júl. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#7

Ez tény.

Egyébként arra kell nagyon figyelni, hogy ha rányomsz a válaszra, akkor már nem tudod javítani, mint e-Titánban. Megnyomtad, az a végleges és megy tovább.

2022. júl. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nektek hány százalékos általában a próbavizsga?
2022. júl. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#5#

Nekem azt tanácsolták az oktatók, hogy akkor jelentkezzünk KRESZ vizsgára, amikor már az otthoni tesztelések során sorozatban 5 hibapont alatti eredmények vannak, nincs elvétve sem 5 hibapont, és akkor biztosan sikerül a vizsga is.


Az otthoni gyakorlás egy folyamat.

Először a szabályokat érdemes megtanulni, alkalmazni a kérdések megválaszolásánál.

Kezdetben több a hiba, később egyre kevesebb, és akkor jó igazán, ha azt is tudod, miért az a helyes válasz.

A gyenge, és a jó eredmények között lehet csak néhány nap a különbség, így a kérdés kb fölösleges, aki ma még sokat hibázik, némi gyakorlás után, lehet holnap már csak keveset.

El lehet menni vizsgára úgy is, hogy az otthoni teszteken is bizonytalan a tanuló, de akkor a vizsga csak totózás lesz, ami esetleg sikerül is.

Nem ott van a nehézség, hanem, amikor kimennek majd a forgalomba, és annyi mindenre kell figyelni... ott nem lesz idő a szabályokon gondolkozni, azt tudni kell (meg szabad itt állni, szabad arra menni, stb)

Ott is van tanulási folyamat, de a szabályok ismeretét nem a gyakorlati oktató tanítja meg.

2022. júl. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!