Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 102 ezer Ft a 3. éves suzuki...

102 ezer Ft a 3. éves suzuki SXCross szervizdíja 30 ezer km-nél nem sok az egy kicsit?

Figyelt kérdés

#szerviz #Suziki
2023. febr. 22. 06:22
A kérdező szavazást indított:
Reális ár.
lehúztak rendesen
19 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
Nekem sok, de nem azért mert irreális lenne, hanem én nem is tudnék megengedni magamnak egy három éves autót. 14 éves autóm van, és a könnyebb szervizeket magam végzem, példaul olaj, gyertya, fékbetétcsere. A vezérléscseréhéz, és attól fölfelé már nem terjed a szaktértelmem, így én is kénytelen vagyok fizetni érte, és olykor én is szívom a fogam.
2023. febr. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Érdeklődj más márkaszervíznél is, mert lehet másik kicsivel olcsóbb.

De reális ár, nekem a Kiánál is enmyi.volt őszel.

2023. febr. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem sok.

Az Opel Astrámat 3. éves szervizre 2021-ben vittem. Cseréltek olajat, fékfolyadékot, levegőszűrőt. Slussz. Ez már akkor 100e-be került. Azóta meg volt egy kis infláció, olcsóbb nem lett.

De egy vezérléscsere se áll meg 600-700e Ft alatt. És nem valami nagy, drága prémium batárról beszélünk.

100e Ft ma már sajnos nem egy hatalmas összeg, csak a fizetésünkhöz képest tűnik annak. Nem a zsemle kicsi, hanem a pofánk nagy.

2023. febr. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
Már a Suzuki sem olcsó, csak olcsóBB mint más.
2023. febr. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Full reális. Nézd meg miket csinálnak. Ha ugyanezt máshol csináltatod meg az valamivel olcsóbb lesz, de nem nagyságrendekkel. A márkaszervíz meg ugye mindig drágább.


Amúgy a nagyobb része munkaköltség. Ott meg mindegy, hogy a jó ember Suzukiba vagy BMW-be tölti az olajat, ugyanúgy meg kell fizetni.

2023. febr. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Reális, de nem kell márkaszervizbe vinni. Pár éve működik az EU szabályzat, miszerint nem vagy köteles márkaszervizbe vinni. Bármelyik LEGÁLIS, számlaképes szervizbe elviheted, autodatáról kinyomtatható a gyártó által megadott szerviz lista, az alapján kell elvégezniük, pecséttel igazolni és a törvény szerint a márkaszerviz ezt köteles elfogadni.


Kivéve, ha vásárláskor választottad azt az opciót, hogy egy egyszeri felárért cserébe X évig olcsóbban végzik el ők maguk a szervizeket, ebben az esetben lemondasz a jogról, hogy máshova vidd és köteles vagy a márkaszervizt választani.

2023. febr. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
13%

"De egy vezérléscsere se áll meg 600-700e Ft alatt"


7650Ft-ért cseréltem vezérlésszettet magamnak az autómon, 18e km-rel ezelőtt :D

Qrva nagy kézügyesség kell hozzá....


De hát aki új autóban érzi jól magát, meg prémiumban....

Így kell a bráner minkét oldalán állni.

2023. febr. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%
#7 Akkor ezt most csináld meg egy F10en is…. Aki meg új meg prémium autóban érzi jól magát az csak szimplán egy igényszintet szimbolizál, nem kell fikázni azt ami neked nincs..
2023. febr. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"7650Ft-ért cseréltem vezérlésszettet magamnak az autómon..."


Én sem azt állítottam, hogy nem létezik olcsóbb vezérlésű autó. Nyilván egy Ladában nem kerül annyiba.

Az Astrámhoz 7650Ft-ért egy tömítés kijön a készletből. Az anyag megvan 150-200e-ből kompletten, de mire mindent is bontasz, hogy a váltóoldalon hozzáférj, nem egy szombat délutáni elfoglaltság a sufniban.

Új autóban nyilván nem kell még vezérlést cserélni. De egy 10 éves Astra mióta számít prémiumnak?!

2023. febr. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
#9 Milyen Astra ez, ha szabad tudnom?
2023. febr. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!