Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora az esély rá, hogy...

Mekkora az esély rá, hogy megfott a motor?

Figyelt kérdés

Ma jöttem haza egy durván 6 km-es szakaszon. Furcsa volt,hogy a táv felénél elment a fűtés. Néhány percre rá elkezdett felmenni a vizhofok,ahogy beertem a városba, egyből félre is álltam. Sajnos az összes vizem elfolyt,egy cső lenyomta magát a helyéről, előző nap volt szerelonel, valszeg nem fogta vissza rendesen (ez már más sztori,vállalja a felelősséget amugy). 110 fokig ment fel a hőfok,ami gondolom már a blokk hoje volt, mer viz ekkorramar nem volt benne. A tényleges motor hőfok szerintem sokkal magasabb lehetett,de annyira nem értek hozzá, gondolom ezt nem úgy érzékeli a jelado,mint a vizet. A 90 és a 110 fok között max egy km-et mentem,ami néhány perc volt városon kívül. Valószínű már előtte is víz nélkül mentem,de nem tudom,hol folyhatott el és a hőfok akkor még jó volt.


Egyből leallittottam,holnap húzzuk haza,akkor jön meg az új cső.


Ezen információk birtokában ki mit mond? Megfott a motor? Leállításnal szépen járt, nem volt különösebb baja,viszont a szelepfedelnel nyomott ki elég sok olajat (csak a jobb oldalán),valamint a levétele után minimális égett olaj volt a hengerfejbe (előtte nem volt,szerelő nézte azt is).


Többen azt mondták,hogy ezt jó eséllyel tulelte,elég hideg volt,nem volt taposva és nem is mentem vele sokat.


2022. dec. 19. 00:12
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
8. Szerintem elég egyértelmű amit írtam. Fekete, égett olaj volt a sarokban.
2022. dec. 19. 10:17
 12/12 anonim ***** válasza:
55%
a hatosnak nem elég, ő még csapágyasra is tenné azt a motort egy nullás olajjal. :D :D :D
2022. dec. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!