Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit lehet tenni szélvédőpáráso...

Mit lehet tenni szélvédőpárásodás ellen?

Figyelt kérdés
Belülről nagyon párásodik a szélvédő, kivéve ha le vannak húzva az ablakok vagy be van kapcsolva a klíma. Van valami megoldás a pára ellen a klímán és az ablaklehúzáson kívül? 2006-os Ford Focus az autó
2022. nov. 4. 19:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
23%
Miért a klímát kapcsolod be?? Fújass meleg levegőt a szélvédőre. Tudod, ventillátor magas fokozat, levegő meleg állásra, kifúvás szélvédőre állítva. El sem tudom képzelni, hogy ilyen alap dolgok ismerete nélkül hogyan adhat bárki is jogosítványt.
2022. nov. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 b1812567 ***** válasza:
56%

Sok mindent írtak már fentebb, amivel kiegészíteném:

- nulladik lépés, a tiszta szélvédő (belül)! Ha koszos, akkor sokkal könnyebben párásodik. És van olyan szélvédőtisztító, ami azt ígéri, hogy a párásodást is csökkenti.

- A másik, és ez az ultimate megoldás: focushoz létezik fűthető szélvédő! Volt focusom ilyen szélvédővel, és a leghasznosabb extra! Pár másodperc, és semmi pára, de még a hó, jég is letolható egy mozdulattal.

Azt nem tudom, hogy mennyire kivitelezhető ilyen beszerelése, ha gyárilag nincs, és a szélvédőcsere is jóval drágább mint egy törlőkendő meg a klíma bekapcsolása, de elképesztően hatékony és kényelmes megoldás.

2022. nov. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
58%
A fűthető szélvédőnek gyárilag kell olyannak lennie és egyébként én speciel utáltam, mert zavart, hogy látom a fűtőszálakat. Egyébként ha valakinek tényleg az azonnali és teljeskörű páramentesítés a lényeg, akkor tényleg hasznos tud lenni.
2022. nov. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
76%

Le lehet pontozni, a klímázáson kívül nincsenek csodák. Nekem is Focus van, ha fejen állok is hajlamos párásodni az üveg. Azt nem értem mi a gond a klímával, beállítod alacsony fokozatra szélvédőre irányítva aztán szia, nem lesz egy deka pára sem.


Kisebb párásodásnál meg elég pár percenként ráfújatni a levegőt pár másodpercre.

2022. nov. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
57%
Ez megy itt a lepontozás a sok műszaki gyökérnek.
2022. nov. 5. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
76%

Klíma.

Amúgy nevetséges, hogy a régi nem klímás autóknál a sima ventilátor levitte szinte azonnal a párát, de a klímásoknál csak a klíma tudja. :D

2022. nov. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
40%

#16


Cserébe úgy zúgott mint egy hajszárató és fűtés akor volt, ha meleg volt a motor.


Egy autón mindent méreteznek. Ha klímával készül, akkor annak működését is belekalkulálják az utastér komfortjába.

Pláne a digitális többzónás klímák esetében, ahol az ember nem saccra állítja be a fűtést, hanem beállít egy hőmérsékletet amit 0-24-ben télen nyáron tud a szerkezet.

2022. nov. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
A Zsiguliban 1 perc múlva meleg volt. Van egy öreg Toyotám, abban is 1-2 perc és máris meleg van. A modern kocsimban sokkal lassabban melegszik mind a légtér, mind a motor. :)
2022. nov. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
40%

#18


A zsiguliban nem volt meleg egy perc múlva. Tudom, mert volt belőle három is.

Elég sok Autonet páramentesítő kendőt elhasználtunk akkoriban.

2022. nov. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 b1812567 ***** válasza:
78%
Nekem is 1200-es lada volt az első autóm. Télen 2 cigi belefért, mire párásodás nélkül el lehetett indulni vele.
2022. nov. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!