Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tehetek a pofátlan szerelő...

Mit tehetek a pofátlan szerelő ellen?

Figyelt kérdés
Elvittem az autómat (golf 4 1.9TDI)szerelőhöz, mert füstölt kicsit és a végsebessége is csak 100km/h. Ott csak annyit mondtak, hogy majd szétszedik és felhívnak. 2 nappal később, vagyis ma hívtak is, hogy megvan a hiba és az alkatrész és munkadíj 85 ezer lesz, és ha még ma megkapják az alkatrészt akkor holnapra elkészül. Mondom, hogy ennyit nem akarok költeni egy öreg autóra és inkább ne javítsák meg. Azt mondta, hogy semmi probléma, akkor menjek az autóért és hozzam el. El is mentem, ideadták a kulcsot de nem mondtak semmit. Mikor be akartam indítani az autót semmi reakció, visszamegyek a szerelőhöz és mondom,.hogy nem indul. Erre ő: persze, hiszen a hengerfej a csomagtartóban mert már nem rakták össze ha nem fizetek. Tehát pofátlanul csak szétszedték és úgyhagyták, most pedig teljesen működésképtelen. Saját kerekein vittem oda még működőképesen, most pedig használhatatlan és a telefonban sem mondták, hogy már nem fogják összerakni.

2022. szept. 8. 14:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A szétszerelés árát el se kérte? Én biztos nem csináltam volna ingyen.
2022. szept. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Jogomban áll megtagadni a szolgáltatást, ha túl drágának találom, nem? Nem kérem, hogy javítsák meg, csak hozzák olyan állapotba ahogy odavittem.
2022. szept. 8. 14:56
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ugye azt vágod hogy még neked kéne fizetni? Szétszedték és megállították a hiba okát. Én biztos elkértem volna az ehhez tartozó munkaóra díját. A többi onnantól meg a te dolgod.

Amúgy meg a kérdés sima provokatív kitaláció.

2022. szept. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Jogodban áll megtagadni természetesen, de az addigi munkát köteles vagy kifizetni. Eddig csak a szétszerelést és a diagnosztikát, de ha azt akarod, hogy össze is rakják akkor annak a költségeit is.
2022. szept. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

Ilyen szemszögéből is megközelíthetjük a kérdést, valóban jogod van megtagadni a javítást.

Aztán mi a tököm lesz az állapotfelméréssel, és a hiba kiderítésével?

Azt ajándékba szeretnéd? Én sem raktam volna össze ha a munkadíjat sem vagy hajlandó kifizetni.

2022. szept. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Jogodban, így történt. Neki meg jogában ál a hibamegállapításhoz szükséges munkát kiszámláznia. Ha nem tette meg, hálásan köszönd meg neki.

Egyébként hengerfejes autónál nem lehet szétszedés után az "eredeti" állapotot visszacsinálni. Vagy úgy hagyja, vagy új tömítések, takarítás, síkolás, és összerakja. Ezt te nem kérted.

2022. szept. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én csak annyit kérek, hogy kapjam vissza az autót úgy ahogy odavittem! Nem baj ha füstöl és lassú, csak működjön.
2022. szept. 8. 15:09
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne etessétek a trollt. Csak provokál.
2022. szept. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

De nem érted hogy nem lehet csak úgy összerakni?

Szar tömítéssel a szar hengerfejet egyik szerelő sem fogja neked visszarakni, mert gallyra vágja vele az egész motort.

2022. szept. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%
Ne küzdjetek vele, úgy tűnik Földön kívüli és nem régóta van itt..
2022. szept. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!