Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a városban 50 km/h a...

Ha a városban 50 km/h a sebességhatár, de egy utcában nincs külön korlátozó tábla kirakva. Van-e joga bárkinek rám szólni, hogy miért x tempóban közlekedek?

Figyelt kérdés
Bőven 50 alatt megyek abban az utcában.
2022. okt. 27. 16:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
35%

Mondjuk feltartani a mögötted közlekedőket azért fhaszság. attól én is agyfhaszt kapok, de azok nyilván nem is fognak rádszólni vagy nem hallod. :)

Az öreg nyugger aki szerint száguldozol meg kussoljon. :D

2022. okt. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Joga bárkinek van... Neked meg ahhoz, hogy ne foglalkozz vele, kivéve persze a rendőrt. Persze ha valaki ok nélkül feltart, azt én sem szeretem.
2022. okt. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Van. Attól függ, ha ez egy olyan utca, ami nincs kétautónyi széles, vagy tudod, hogy a gyalogos is az úttestet szereti inkább használni, vagy sok az egyenrangú kereszteződés, abszolút indokolt nem 50-nel hajtani. De főleg amióta kijött a sokszor félrekommunikált módosítás a gyorshajtókkal kapcsolatban, várost átszelő főúton mindenki 40-nel cammog a tök egyenes, belátható úton, amin van összesen egy zebra, az én szülővárosomat meg már mindenki 30-as övezetnek tekinti, mondjuk azért, mert amíg elautózik a teszkóba, addig sem képes leszakadni az okostelefonjáról.

Én mondjuk nem nyomom fel az agyamat ezen, ha van lehetőség, megelőzöm, de ha te tudod, hogy ott te vagy a leglassabb, és látod, hogy jönnek mögötted, akkor nem a jogait kell keresned (amúgy indokolatlanul akadályozod, ha olyan a szituáció), hanem a közlekedésben oly hasznos kölcsönös partnerség alapján lehúzódhatsz, hogy elengedhesd.


Mondok egy jó példát: kezdő motoros voltam, nem volt a legjobb a kanyartechnikám (most is messze van a jótól), kimentem a Pilisbe, 60-as tábla, de volt kanyar, amit csak 40-nel mertem bevenni. Jogomban állt volna 30-cal kanyarodni, egyenes szakaszokon meg rárántani a gázra, hogy a következő kanyar előtt beleálljak a fékbe? Igen, jogom lett volna. Helyette az egyenes szakaszokban sem gyorsítottam, hanem minél inkább jobbra húzódtam, hogy legyen esélye megelőzni engem az autósoknak, főleg azért, mert tapasztaltam már, hogy vannak, akiknek ha így húzod az agyát, a végén még kanyar környékén záróvonalban próbál megelőzni, ami nekem is rossz, mert ha csattanna, túl közel vagyok az esethez ahhoz, hogy biztonságban legyek. És iszonyatosan minimális előzékenységembe került az, hogy az egyenes szakaszokon nem azt firtattam, hogy bár kanyarodni nem tudok, milyen jól gyorsul a gép, hanem elengedtem azt, aki ment volna nálam gyorsabban.

2023. aug. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!