Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a városban 50 km/h a...

Ha a városban 50 km/h a sebességhatár, de egy utcában nincs külön korlátozó tábla kirakva. Van-e joga bárkinek rám szólni, hogy miért x tempóban közlekedek?

Figyelt kérdés
Bőven 50 alatt megyek abban az utcában.
2022. okt. 27. 16:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Amúgy sincs joga amig nincs hitelesített mérése. :)
2022. okt. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
joga nincs
2022. okt. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Senkinek nincs joga semmiért szólni a másiknak.

A szabálytalan/nem szabálytalan a rendőrre tartozik. Ő jogosult intézkedni, ha szükséges. A rendelet azt mondja, hogy indokolatlan akadályozás nem tilos. Néhány esetet megemlít, mikor indokolt, de nem nevesít indokolatlan dolgokat. A szöveg egészéből azért ki lehet okoskodni.

Ha kirakatokat nézegetek közben, vagy popsikat, az aligha elfogadható ok.

Ha keresek egy címet, vagy a hely olyan, hogy ajtó nyitásnyi távolságot nem tudok tartani, vagy gyerekek mozgására lehet számítani és még egy csomó ok lehet elfogadható magyarázat.

De ha nem nézegetsz semmit, az autó rendben van, te is, csak olyan a kedved, hogy te hússzal mész ötven helyett, az nagyon helytelen magatartás. Ám az is ha rád dudálnak, villognak, tolni próbálnak, kiabálnak veled, az sem helyes, ám érthető.

2022. okt. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
ha bámészkodom, akkor félreállok ha a tükörben jön egy gyorsabb..
2022. okt. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Joga senkinek nincs, viszont a kresz rendelkezik a forgalom szándékos akadályozásáról is.
2022. okt. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok. Marhaságot írtam, bocs.

Az a mondatrész az: „indokolatlan akadályozás nem tilos”. Természetesen indokolt akadályozást akartam írni. Vagy még inkább azt, hogy az indokolatlan tilos.

2022. okt. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
47%
Én szoktam szólni, ha valaki büdös paraszt. De tudod, én jó iskolába jártam, és nem tojom össze magamat egy szaros szakmunkás hülyegyerektől, aki tolja neki.
2022. okt. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%
7 csöpög a hozzászólásodból a kisebbségi komplexus
2022. okt. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
42%

Az a baj, hogy az ilyen kis okafogyott kiskancsók a kibelezett herélt kipufogóval 50 köbcentivel olyan hangot okádnak, hogy az ablakok is rezegnek tőle.

Vajon valaki ettől érzi nagyfiúnak magát? Menő? Vagány?

Én is legszívesebben levadásznám a kis köcsögöt.

Ezt is le lehet pontozni.

2022. okt. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Bárkinek van joga rádszólni.

De ha az illető nem rendőr vagy hatósági személy, akkor neked meg van jogod figyelmen kívül hagyni, amit mond.

2022. okt. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!