Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet gyorsan kiindulni?

Hogy lehet gyorsan kiindulni?

Figyelt kérdés
Elindulásnál (piros lámpától stb) olyan lassú vagyok, nehezen indul el az autó, mindenki lehagy, de nem tudom mit csinálok rosszul gondolom rosszul kezelem a váltót vagy nem tudom. Valaki letudná nekem írni hogy hogyan kell??? Ha a váltással van a probléma akkor, hogy váltsak pl. 20-nál 2-es, 30-nál 3-as, de így nagyon lassú és olyan mintha fulladna az autóm (1,3-as Toyotám van) vagy csak később kell váltani mikor már meghúzattam egy kicsit vagy jaaajj, légyszíves segítsetek mert már nem értem az egészet. Az oktatóm le akart húzni és nem tanította meg. 22/l
2010. szept. 22. 19:31
1 2 3 4
 31/32 anonim válasza:

Mindenki kezdőként indul. Ez nem is lehetne másként. :-) Az oktató feladata volna normálisan megtanítania téged. Sokszor nem értem, hogy az oktatók miért nem értik, hogy a kezdő (nem érti még, amit ő már 500 ezerkm után igen!) meg, hogy nő az illető stb. Az tény, hogy a hölgyek nem térlátásban és műszaki dolgokban a jók. De ez általánosítás volt.

Szóval.


A gyakorlatban fogsz rájönni a dolgokra és mosolyogni fogsz magadon. Én is így voltam vele. Kb 4-5 ezer km-nél érezni fogod már, amit most nem. Elinduláskor: piros sárga, kuplung be, 1-es nagyobb gázadás, amit megkíván a terep és finoman zöldre vált, kézifék ki!, majd engedd fel a kuplungot, de a gázt add neki, hogy ne fulladjon le és normál sebességgel indulj el. Gyorsabban fog menni és idővel megérzed az autódat. Sok sikert menni fog ha akarod!

2010. okt. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a kedves válaszokat! :)
2010. okt. 17. 19:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!