Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet gyorsan kiindulni?

Hogy lehet gyorsan kiindulni?

Figyelt kérdés
Elindulásnál (piros lámpától stb) olyan lassú vagyok, nehezen indul el az autó, mindenki lehagy, de nem tudom mit csinálok rosszul gondolom rosszul kezelem a váltót vagy nem tudom. Valaki letudná nekem írni hogy hogyan kell??? Ha a váltással van a probléma akkor, hogy váltsak pl. 20-nál 2-es, 30-nál 3-as, de így nagyon lassú és olyan mintha fulladna az autóm (1,3-as Toyotám van) vagy csak később kell váltani mikor már meghúzattam egy kicsit vagy jaaajj, légyszíves segítsetek mert már nem értem az egészet. Az oktatóm le akart húzni és nem tanította meg. 22/l
2010. szept. 22. 19:31
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:

Ez nem a sebességtől függ, mert például egy emelkedőn jóval gyorsabban kell menned, hogy ne fulladj le, mikor felváltasz. Igen, a váltással van szerintem a probléma.

A gond szerintem azzal van, hogy nem mered túráztatni a motort, nem pörög fel eléggé. Az 1.3-mas toyota jól hangzik, gondolom nem is túl öreg azért, szóval én azt tanácsolom, hogy mikor elindulsz, nyugodtan lépj rá a gázra addig, amíg nem elég hangos a motor. Mikor elindul egy kocsi, hangos, ez van. :D Különben lefullad, tényleg. A fordulatszámmérőt nézd inkább (kmóra melletti nagy kijelző), és akkor válts feljebb egyet, mikor 3, vagy inkább 4 körül van a mutató. És ne aggódj, ha felpörög a motor... Az még menőnek is hangzik. :D

2010. szept. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:

Ha friss jogsis vagy akkor ne stresszelj, majd bele jössz.

Amikor sárgára vált a lámpa betolod egyesbe, engeded a kuplungot és adsz neki egy kis gázt, egyesben nem kell sokáig húzatni, berakod másodikba.

Utána már lehetsz rugalmasabb, nem kell 30nál 3-as, 40nél 4-es, kicsit jobban pörgesd ki az autót,esetleg nyomd mélyebbre a pedált mint ahogy eddig szoktad :), és jobban fog gyorsulni, fulladás határon ne használd az nem tesz jót a fogyasztásnak sem.

2010. szept. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:

elsőnek:

túráztatni azért nem kéne, és ha tényleg egy újabb kocsiról van szó, akkor nem valószínű hogy túl hangos lesz, csak nagyon magas fordulaton.

A 4ezres fordulat azért túlzás, 3ezernél elváltassz és kész, az már elég kell hogy legyen egy normális tempóhoz.

2010. szept. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
14%
Teljes padló,aztán kuplung nélkül told be egyesbe.Nagy gyorsulás lessz arra készülj fel,előtte melegíts be legalább 10 fekvő+ hat hétszáz méter kocogás.Az oktató majd csak les micsoda rutin.
2010. szept. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Nagyon - nagyon köszönöm a gyors segítséget.
2010. szept. 22. 19:52
 6/32 anonim ***** válasza:
Utolsónak ne higyj, szándékosan átbasz. 3000-ig nyugodtan kihúzathatod, semmi értelme nincs a korai váltásnak. Se a motornak, se a fogyasztásnak, se neked nem jó. Ha maga az elindulás megy lassan, akkor agresszívebben kezeld a kuplungot meg a gázt. Nyugodtan adj több gázt és engedd gyorsabban a kuplungot. Csak ne kaparjon :)
2010. szept. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
32%
Tényleg át akartalak verni.Bocsánat!!!!!Csak vicc volt!Most akkor utáltok?
2010. szept. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
Nyomd a gázt jobban.
2010. szept. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
29%

"Csak vicc volt!"

Én tudom, hogy csak vicc volt, de az a gáz, hogy a nők műszaki analfabéták, és tényleg elhiszi, hogy azt kell csinálni :P

2010. szept. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
37%
Mi bajod van a nőkkel?Te hímsoviniszta disznó.
2010. szept. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!