Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az elektromos autó tényleg...

Az elektromos autó tényleg zsákutca?

Figyelt kérdés

A pannon egyetem rektora szerint az elektromos autónak a lényege valójában, hogy "autóipari lobbi a politika támogatásával kitalált egy divatos irányt, aminek mentén újra lehet gazdasági növekedést és extraprofitot produkálni".

Igaza van?

[link]



2022. jún. 17. 07:22
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
41%

#9 Akkumulátor már pár évtizede azért létezik... Azóta azért fejleszthettek volna már ki alternatív megoldást, ami környezetkímélő, és tartósabb, könnyebb, stb. Volt idő rá.


Annyi történt a dologban, hogy Li-ion és Li-po akksik lettek a régi NiMh és NiCd akksik helyett, méretben is kisebbek lettek magasabb kapacitás mellett, de ennyi. A tároló anyag nem változott, még nagyobb kapacitást azonos méret mellett nem sikerült elérni.


A belső égésű motorok ALAP hatásfoka se ugrott hatalmasat az elmúlt pár évtizedben, csak a segédberendezések kicsit feltornázták a teljesítményt - leginkább turbó segítségével. De a 30-36% azóta is csak annyi, a dízelé magasabb.

2022. jún. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
81%
#11 de mint írtam, még nagyon az elején vagyunk. Bármi lehet. Korai lenne 100%-ra kijelenteni, hogy nem fog működni sosem. Nem azt mondom hogy sima lesz, az is lehet hogy tényleg bebukik, de az is lehet hogy kitalálnak olyan megoldásokat amikkel simán élhető és fenntartható lesz.
2022. jún. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
43%

Állati trágyából kivont metánnal hajtott autókkal többet érnénk... Magyarul a biogáz.


Esetleg ezt lehetne kombinálni hibrid-rendszerrel.

2022. jún. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
66%

Vicces egy lény a magyar :D :D :D

Nem csak a focihoz ért, a fenntartható emergiaforrásoknak, közlekedésnek is professzor szintű szakértője :D :D :D

2022. jún. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
32%

Az elektromos autó politikai és gazdasági lobbi.

Semmivel sem környezetkímélőbb az akkumulátorok előállítása és tönkremenetelük utáni tárolása, mint a belsőégésű motorok kipufogógázai.

Egyszerűen új fogyasztói terméket akartak piacra dobni a profit érdekében, amihez a pénzemberek által megvásárolt alkalmazottak (politikusok) asszisztálnak.

2022. jún. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
41%

Durva miket ki nem tudnak találni azok, akiknek nem telik elektromos autóra, hogy az valójában micsoda összeesküvés, de ők bezzeg a benzines autójukkal (meg buszbérletükkel) nem dőlnek be a propagandának.

Zseniális.

2022. jún. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
62%
Én úgyérzem, ha elterjedtebb lenne a hálózat és olcsóbb lenne az előállítás, akkor a hidrogén autó lehet a jövő. Ha rendesen megújuló energia segítségével állítják elő, hatalmas tételben olcsóbban, akkor ötvözi az elektromos autók és belső égésű autók előnyeit: normális hatótáv télen-nyáron pályán is, környezetbarát, pár perces tankolás.
2022. jún. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
90%
16-os, van akinek telne elektromosra, de mégse azt vesz. Én is a múlt héten vettem hybrid járművet, mivel számomra az elektromos nem opció, viszont nem akartam sem dízelt, sem sima benzint.
2022. jún. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
28%

Pont el is mondtad a lényeget. Nem telik. Mert drágább. Ez a cél. Fogyassz. A régit dobd ki, helyette vegyél újat. Ha nem teszed önként, rákényszerítenek azzal, hogy ellehetetlenítik a korábbit.


Ezért van az, hogy 40-50-100 éves termékek a mai napig hibátlanul működnek, a maiakat pedig néhány évre tervezik. Romoljon el, ne érje meg megjavítani, inkább vegyél másikat, újat, még drágábbat.


Egy korábbi ideológia (fasizmus, kommunizmus, demokrácia, monarchia, stb.) sem működött olyan tökéletesen, mint a fogyasztásra ösztönzés. Gyakorlatilag a világvállalatok a pénzükön bármit megvesznek, ezért vannak zsebben a politikusok is, és a vállalatok kénye-kedve szerint hozzák a szabályokat.

2022. jún. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
87%
19, nekem mondtad, hogy nem telik, mert drágább? Nem egy hybrid van, ami drágább, mint az elektromosak.
2022. jún. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!