Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért rosszak az Audi-k?

Miért rosszak az Audi-k?

Figyelt kérdés

Autóvásárlás előtt állok, szeretném lecserélni valami újabbra a jelenlegi autómat, ami egy Audi A4 B5. Már egy ideje olvasgatok neten azzal kapcsolatban, hogy mi lenne a jó utódja. Itt GYK-n is szoktam nézni a kérdéseket, és ha valaki leírja válaszként hogy vegyen egy A4 B5-öt vagy B6-ot, akkor az a válasz 0%-on van mindig. Miért? Miért kell elkerülni ezeket?

Én az enyémet 2015-ben vettem 311 ezer kilométerrel. Sima 1.6 szívó motoros. Sokat jártam vele, évi 20-25 ezer beleszaladt, így most van benne 463 ezer kilométer. Amit kellett rajta cserélni 2015 óta az egy komplett fékrendszer, kuplung, egy hátsó kipufogódob, szűrők és olaj. Motorja még bontatlan. Szóval nem igazán értem, hogy miért is rosszak ezek az autók? Az autószerelőm akihez szoktam vinni olajcserére, két éve vett egy dízel A4 B6-ot, abban most közel 600 ezer van és még ő se cserélt rajta semmit szinte.

Valaki le tudná írni, hogy milyen hibáik vannak ezeknek az autóknak, amikről a tulajdonosok nem tudnak?



2022. ápr. 5. 13:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nekem az AKL motorkódos van, ez még bowdenes gázpedálos. Tudtommal a blokk ugyanaz, csak a körítése más
2022. ápr. 8. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Apró finomítások voltak, így van. Pl:fojtószelep stb.
2022. ápr. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
#12 Igen, csak ezzel kicsit el is szúrták a vezetési élményt, mert az enyém jobban megy :), ez az autó tesómé volt, és utána ezzel a 102 lovas motorral vette a következőt. Ő is mondta, hogy a régit jobban szerette, meg én is mentem az övével, és az az elektromos gázpedált valami nagyon gáz a bowdenessel szemben, csak a környezetvédelmi normák miatt muszály volt visszafogni. Meg rátették azt a "porszívót" is ami indításkor plusz levegőt nyom be, tesómnak le is szívta az akkut mert beragadt a vezérlése, azóta is lehúzott saruval jár :)
2022. ápr. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
13. Valamit azért értek a módosítások, mert kisebb lett a fogyasztás. Gyorsulás hivatalos adat szerint kb ugyan az. Az más kérdés, hogy egy golfIV könnyebb, mint egy golfV,így kicsivel lehet jobb a régi gyorsulása. Az elektromos gázpedállal semmi gondom nem volt mindig egyből reagál, ha odalépek.
2022. ápr. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!