Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért rosszak az Audi-k?

Miért rosszak az Audi-k?

Figyelt kérdés

Autóvásárlás előtt állok, szeretném lecserélni valami újabbra a jelenlegi autómat, ami egy Audi A4 B5. Már egy ideje olvasgatok neten azzal kapcsolatban, hogy mi lenne a jó utódja. Itt GYK-n is szoktam nézni a kérdéseket, és ha valaki leírja válaszként hogy vegyen egy A4 B5-öt vagy B6-ot, akkor az a válasz 0%-on van mindig. Miért? Miért kell elkerülni ezeket?

Én az enyémet 2015-ben vettem 311 ezer kilométerrel. Sima 1.6 szívó motoros. Sokat jártam vele, évi 20-25 ezer beleszaladt, így most van benne 463 ezer kilométer. Amit kellett rajta cserélni 2015 óta az egy komplett fékrendszer, kuplung, egy hátsó kipufogódob, szűrők és olaj. Motorja még bontatlan. Szóval nem igazán értem, hogy miért is rosszak ezek az autók? Az autószerelőm akihez szoktam vinni olajcserére, két éve vett egy dízel A4 B6-ot, abban most közel 600 ezer van és még ő se cserélt rajta semmit szinte.

Valaki le tudná írni, hogy milyen hibáik vannak ezeknek az autóknak, amikről a tulajdonosok nem tudnak?



2022. ápr. 5. 13:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem rosszak, csak sokan megvesznek mindenféle retket mert olcsó.
2022. ápr. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz.
2022. ápr. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Jók azok, csak karban kell tartani őket, mind minden autót, amit szeret a magyar elhanyagolni szépen szólva. De ez nekik nem gond, mert ha elkezd szarakodni, akkor eladja és majd szív vele a következő tulaj. Érzékenyebbek, mint a japánok pl. olajra is, szóval ha így el van hanyagolva, mint itt általános, akkor hamarabb tönkremegy, mint egy ugyanannyira elhanyagolt japán. Itt egy példa:


https://www.youtube.com/watch?v=zyejT4VPzlE&t=372s

2022. ápr. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit hallottam, hogy a futóműve nemigazán bírja a magyar utakat.
2022. ápr. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
#4 Hát a magyar utakat szerintem semmilyen futómű nem bírja hosszú távon, bár nem is a futóművekkel van a baj.
2022. ápr. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Nekem is volt, 270.000 Ben vettem, és 360.000 Ben adtam el 5 évvel később, 150.000 volt benne amikor gázra szereltek.

Semmi komoly baja nem volt, úgy vettem Németországbol,hogy előtte felújították a futóművet, így azt megúsztam.

A lengőkar szett drága belé, más tipushibárol nem tudok, ez sem az csupán az autó értékéhez képest drága kopó alkatrész.

2022. ápr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Jók az Audik,amugy minden használt autóra költeni kell.
2022. ápr. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
1.6 szívómotor a legjobb/legolcsóbban fenntartható vw féle motor. Elég erős is, tartós is és beéri 6,5 literrel. Audi a4 futóműve komplikáltabb jóval, mint pl egy vw jetta futóműve. És a kettő gyakorlatilag ugyan az, csak kívülről néz ki máshogy motor ugyan az a 102 le verzió. Épp ezért, aki ért hozzá az inkább jettát vesz, mert egy 10 év feletti kocsinál, amiben van min 200e km emeletes szívás tud lenni a futómű szilentek, lengőkarok stb cseréje. És emellett anyagilag is jóval megterhelőbb.
2022. ápr. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Elég erős is, tartós is és beéri 6,5 literrel. "


Bárcsak így lenne, de nekem nemigazán sikerült 7 liter alá vinni fogyasztás, pedig nem taposom neki, és főleg most országúton használom. Mondjuk nekem 101 lovas motorral van szerelve a kocsim,

2022. ápr. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
102 le bse motorral most télen fogyasztott 6,5l nyáron 6l szokott lenni. De volt már 5,5 is, frissen olajcsere (5w30) után. Sokan belenyomnak 10w40 vagy még sűrűbbet, aztán csodálkoznak, hogy többet fogyaszt meg hangosabb a motor. Max 10e megy egy olajjal. Váltóolaj is cserélve lett szintén gyári előírás szerinti 75w váltóolajra. Sokan ebből is 75w90 tolnak bele, ami nem belevaló. Ezektől szokott többet enni vagy ha már kopottabb a motor. Minőségi nèmet olajat használok mindig. Castrolt nem ajánlom a leggyengébb minőség amit eddig használtam.
2022. ápr. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!