Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel autón tanultam. Most...

Dízel autón tanultam. Most benzinest vettem. Normális, hogy örökké lefulladok? Miért ennyivel nehezebb azt vezetni? Így nem is merek forgalomba menni.

Figyelt kérdés
2022. márc. 15. 15:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Megszokás kérdése. Én benzinessel tanultam, ahhoz szoktam hozzá, aztán a dízelekkel szívtam egy időben. Ahogy a benzinessel megtanultál, úgy tanulj a dízellel is. Keress valami elhagyottabb helyet, 15 perc gyakorlás és kész is vagy.
2022. márc. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%
Nem, mert akkor alapból rosszul vezetted a dízelt. Minden autónál kéne adni egy kis gázt elinduláshoz, az más kérdés, hogy a dízel van olyan kedves, hogy ad helyetted gázt, ha ezt elmulasztod. Van elég nyomaték benne hozzá.
2022. márc. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
19%
Padlózd le és ugorlj le a kuplungról. 100% hogy nem fogsz lefulladni. Aztán majd belejössz. Az egyik szomszédom már kb. 20 éve vezet, és azóta sem tud normálisan elindulni. 2 opció van, vagy lefullad, vagy pörgő kerekekkel indul el. Nincs semmi érzéke az autóhoz. Ha finoman nem megy, akkor csináld durván. De ehhez az is kell, hogy ne sajnáld az autót. Mert egy kipörgő kerekes indulás hasonlóan káros, mint folyamatosan lefullasztani.
2022. márc. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 krwkco ***** válasza:
0%
Le van támasztva a sarkad a padlóra, amikor a kuplungot felengeded?
2022. márc. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

krwkco :)

Nincs a padlón a sarkam. Úgy csináljam?


Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!

2022. márc. 15. 19:29
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

Vannak bajok!

Nem is engednék dizelen tanulni senkit.

Meg kell szoknod hogy az ottó motor pörgősebb de nyomatékszegény rövidebb hajtókarokkal. Nem nehéz én ezer éve vezetek ezres meg 1.3-asokat, gázt kell adni és kész, emelkedőn meg kövér gázt.

2022. márc. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 krwkco ***** válasza:
59%

Ha az ember lenn tartja a sarkát, könnyebb a kuplungot adagolni.

Több lépésben kell lerakni a sarkat, másképp nem elég nagy az ember lába.

1. Ahogy tövig nyomod a kuplungot, a sarok legyen a levegőben.

2. Amikor a kuplung teljesen be van nyomva, akkor le kell tenni a sarkat.

3. Felengedésnél a sarok marad a padlón, ugyanazon a ponton és a pedál csúszik a talp lábfej alatti részém. Közben, ezzel egyidőben megy le a gáz. Így nagyon finoman és mindig ugyanolyan lábmozdulattal lehet a kuplungot adagolni.

4. Amikor túljutunk a fogásponton és az autó megindul, akkor egy folyamatos mozdulattal fel lehet engedni a kuplungot, a sarkat is felemelve.

Meg kell szokni, de utána sokkal biztosabb a mozdulat annál, mint ahogy a sarok a levegőben kalimpál.

2022. márc. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy kell benzinessel is elindulni, max egy picit nagyobb gázt adsz, mint a dízelnél.

Bár ez sem azon múlik hogy dízel-e vagy benzines.

Én egy 1.4-es benzines astrán tanultam, utánna vezettem dízelt is, nem éreztem különösebb különbséget. Sőt vezettem már olyan dízelt, aminek nagy gázt kellett adni hogy elbírjon indulni, míg az én 2.2-es benzinesemen akár gáz nélkül is el lehetne simán indulni, az meg egy dolog hogy közben biciklivel beelőz a boltba siető öregnéni, de akkor is😂

2022. márc. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

krwkco köszönöm szépen! Kipróbálom. :)


Többieknek is köszi a sok, hasznos tanácsot!

2022. márc. 16. 19:28
 10/12 krwkco ***** válasza:

Megírod majd, hogy hogy vált be? Hogy meg tudtál-e barátkozni vele?

Nekem működik.

2022. márc. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!