Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokszor lefulladok. Mit tegyek?

Sokszor lefulladok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Friss jogsim van. Amikor vezetni tanultam egyszer sem fulladtam le. Emelkedőn sem. Nagyon szépen elindultam. Mióta egyedül vezetek napi többször. Van itt nálunk egy kereszteződés ami kicsit emelkedik ott állandóan lefulladok. Pedig úgy csinálom mint ahogy tanultam. Tartom a kuplungot féket amikor megindulna a kocsi kuplunggal elengedem a féket nyomom a gázt. Ezért nincs kedvem vezetni :( Renault 1.9 dci vezetek

2020. júl. 21. 22:15
1 2
 1/20 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Gyakorlás. Menni fog. Ne idegeskedj, ne görcsölj rá és ne kapkodj. Mi történik, ha lefulladsz? Újraindítod és mész tovább. Ha feltartasz valakit, elnézést kérsz. Előbb-utóbb ráérzel és belejössz. Sokan szeretnek úgy csinálni, mintha kormánnyal a kezükben születtek volna, de ez nincs így. A gyakorlás és a nyugalom megoldja.
2020. júl. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy én rögtön bestresszelek és úgy kapkodok és újra lefulladok
2020. júl. 21. 22:28
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Adj kicsit több gázt nyugodtan, ha felbőg a motor néhányszor, nem dől össze a világ. Ne akarj először tökéletesen elindulni. Aztán idővel majd ráérzel és nem bőgeted fel.
2020. júl. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Majd belejössz. Ez egyáltalán nem gáz, hisz nem régóta van jogosítványod. De még Apám is le szokott fulladni néha, bár ő figyelmetlenségből (30 éves jogsival).

Nekem lassan 3 hete van meg, közel 2000 km-t vezettem eddig, van nekem is, hogy lefulladok, de nincs semmi. Újraindítom és megyek tovább. Ha ügyes vagy, csak azt hiszik mögötted, hogy elbambultál kicsit és azért nem startoltál ki.

Óvatosan az utakon! :)

2020. júl. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Amúgy sehol nem fulladok le csakis emelkedőn
2020. júl. 21. 23:03
 6/20 anonim ***** válasza:

Minden kezdő vezető végigmegy ezen.

Menj ki valami elhagyatott helyre és gyakorolj vagy cseréld le az autód automatára.

2020. júl. 22. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Az nem lehet hogy a kocsival van baj? Dízelnek gáz nélkül is indulnia kell a nyomaték miatt
2020. júl. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Emelkedőn induláshoz érdemes begyakorolni a kézifék használatát.

Egyszerűbben tudod adagolni a gázt, nem kell ugrálni a pedálok között.


Ha hirtelen ugrasz le a kuplungról, az sem segít. Csak nyugisan.

2020. júl. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Aaz autó gaz nélkül is elindul csak nem emelkedőn. Nem szeretnék automatára mert valójában tudom használni normálisan
2020. júl. 22. 08:29
 10/20 anonim ***** válasza:
Gyakorlással megszokható. Adj egy kicsivel több gázt és picivel előbb. De ha nagyon nem megy akkor se bánkódj, max majd sajátnak automatát vegyél.
2020. júl. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!