Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzines vagy dízel? Előnyök,...

Benzines vagy dízel? Előnyök, hátrányok?

Figyelt kérdés

Dízelekre mondják, hogy a városi használat kinyírja őket. Mi a helyzet a benzinessel? Nyilván akkor az városban jobb. És hosszabb távokon mi a hátránya? Csak az, hogy többet fogyaszt? Vagy annak meg rosszat tesz az autópályázás?


Én a hétköznapokban használnám a városban, hétvégente pedig utazgatáshoz nagyobb távokra. Milyet vegyek?



2022. jan. 22. 20:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

A benzines sem jobb a városban, csak kevésbé rossz, mint a diesel.


Benzineseket általánosságban nagyobb fogyasztás és kisebb szervizköltség jellemzi.

2022. jan. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
dízel
2022. jan. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Pont emiatt vettem benzinest.

Ha dolgozom: Napi max. 20 km, ez úgy néz ki: hajnalban melóhelyre be, első etap után haza, majd délutánra vissza, este meg haza.

5 km-re lakom a munkahelytől.

(mellékinfo: Buszt vezetek, osztott műszakban, így hajnalban és délután dolgozom, a kettő közt szabad).


Ha nem dolgozom: Van, hogy 3 napig rá se nézek az autóra.

De előfordul, hogy csavarogni akarok, akkor bejárom fél Magyarországot, foglalok valami panziót, és akkor egy etap ~500+ km.

Na, ilyenkor megy le 6 liter alá a fogyasztásom. 1.4-es kombiról beszélünk.

Igen, "papásan" vezetek. :) Ha kirándulok, mindenre is van időm, nagyon nem sietek. Nézelődök, gyönyörködöm, stb.

(..de a buszra ez nem elmondható... annak deszkáig tolom.) :D

2022. jan. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
81%
Ezt a fogyasztás dolgot sose értettem, főleg kétezer köbcenti alatt. 1.5 szívó benzinem van. Gyakran járok pályán de csak egy 50km es szakaszon. A sebességem változó 170-től 120ig, kedv és időjárás függő. De nem teljesen mindegy mennyit eszik az a szerencsétlen autó? Aki ennyire fillér baszó az nenjem autóval. Főleg olyanokról beszélek akinek városban kisebb benzinessel ötvennél ötödikbe van a váltó.
2022. jan. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
45%

#14:

Nekem már 40-nél is 5-ösben van a váltó. Nem fillérbaszás, egyszerűen így adja. Nem sietek, nem rácsingolok. Széles a pálya, aki akar, kikerül. Nincs hová sietnem. Egyszerűen időben indulok el.

Autópályán se megyek 120-nál többet. És akkor se "fillérbaszásból", hanem mert nekem így jó. A többieknek van index, visszakapcsolnak, kikerülnek, és hajrá.

2022. jan. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
92%
Egy baromság ez az egész felvetés. Használod az autót, igen, kopik. Városban nem teljesen ideális a felhasználási mód a belsőégésű motoroknak, a benzinesnek se hidd azt, hogy nagyon jó. De nem fog kidőlni ettől semmilyen motor. Én pl mai napig rendszeresen használok 3.0 TDI-t városban is.
2022. jan. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!