Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzines vagy dízel? Előnyök,...

Benzines vagy dízel? Előnyök, hátrányok?

Figyelt kérdés

Dízelekre mondják, hogy a városi használat kinyírja őket. Mi a helyzet a benzinessel? Nyilván akkor az városban jobb. És hosszabb távokon mi a hátránya? Csak az, hogy többet fogyaszt? Vagy annak meg rosszat tesz az autópályázás?


Én a hétköznapokban használnám a városban, hétvégente pedig utazgatáshoz nagyobb távokra. Milyet vegyek?



2022. jan. 22. 20:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Gazdaságilag jó döntés: szívó benzines

Vezetési élmény: turbós benzin/dízel


A szívó kicsit hangosabb minden szempontból.

Télen hamarabb bemelegszik.

Dízel nem szereti a rövid távot.

2022. jan. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
8%
Gázos
2022. jan. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Rövid távokra benzines, hosszabbra dízel. Ez örökérvényű, amíg üzemeltethetjük ezeket.
2022. jan. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
3: Én ezt értem, de írtam, hogy hosszabb és rövidebb távokra is használnám. Azért emiatt nem vennék külön egy hétköznapi és egy hétvégi autót is.
2022. jan. 22. 20:39
 5/16 anonim ***** válasza:
Suzuki marutti
2022. jan. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
#4 Évente 40 ezer km felett már inkább dízel, ez alatt egy szolidabb benzines.
2022. jan. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%
Semmilyen belső égésű motornak nem tesz jót, ha városban használják, és nem is tud bemelegedni. Csak a benzinesnek kevésbé árt ez a használat, mint a dízelnek, de ettől még a benzinesnek is az az ideális, ha üzemi hőfokon működik, ahhoz meg hosszabb táv kell. Nálunk mindenkinek benzines vagy hibrid volt/van a családban, 70-100 km-es távokra vannak használva, én néha szoktam ilyen 300-400 km-es köröket is menni. Nagyobb sebességnél sokat forog a benzines, és emiatt jobban kophat, de gyakorlatilag elhanyagolható, az előző kocsim 400 ezer km körül kezdte csak el enni az olajat, de akkor is csak pár decit két csere között.
2022. jan. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Normál esetben egyszerűbb és könnyebb javítani egy benzinest. Az hogy mennyit forog nagyobb sebességnél az a teljesítménytől is de főleg a váltótől függ. De kinek mi.
2022. jan. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%
ha 1-2 hetente elmész hosszabb távokra és egyhuzamban 1,5 órát jár a motor, akkor nyugodtan vegyél dízelt
2022. jan. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

És ha dízelre esik a választás, akkor egy kisebb köbcentis esetleg jobban viseli a városozást, mint mondjuk egy 3.0 TDI V6? Vagy ez mindegy?

Szívesebben vennék a nagyobb motorral, de ha annak ez nagyobb kínzás, akkor végülis elég lehet egy kétezres is.

2022. jan. 22. 21:29
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!