Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » AUTÓ ELADÁSBAN JÁRTAS tud...

AUTÓ ELADÁSBAN JÁRTAS tud segíteni?

Figyelt kérdés

Szóval:


szombaton eladtam a kocsimat... de megkért a kedves vevő, hogy ne azt az adás-vételit küldjem be amit akkor kitöltöttünk, hanem majd ő ír egy másikat mert nem akarja az ő nevére iratni és átakarják alakítani a kocsit mozgás korlátozott autóvá...

békéscsabaiak...

mondtam h rendben, elvégre én be voltam biztosítva... és kp-ban ki is fizették

felhívott tegnap az illető, h kéne egy meghatalmazás, h tényleg át lehessen alakítani mert ahhoz még kéne az én beleegyezésem.

Ma meg is jött a meghatalmazás és ez állt benne röviden:xy megbízza XX-t h a fff-222- gépkocsit vezesse, eladása ügyében teljes jogkörrel eljárjon és a vétalárát átvegye


nem tudom ezt hova rakni... ma felhívtam és azt mondta azért kell, mert ő adja el a kereskedőnek így és kikerül valamilyen illetéket...


Nem fogom aláírni, de a manus meg szinte már követeli!


Milyen buktatója lehet? Mit csináljak?


2010. szept. 7. 18:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Az új 2010-es előírásoknak megfelelő adásvételit töltöttétek ki? Mint pl ez [link] ha igen akkor azt is tudnod kell, hogy az eladás napjától számítva 5 napon belül be kell jelentened az okmányirodában az eladás tényét az adásvételi szerződéssel. Hogy a kérdésedre is válaszoljak, a Te részedre, ennek így CSAK buktatója lehet, de hasznod semmi esetre sem származik belőle. Amíg a te neveden van a kocsi minden költség a tied így a biztosításon súlyadón túl az esetleges gyorshajtások, tilosban parkolások díjai is! Maximum abba menj bele, hogy írtok egy új adásvételit, amit teljesen kitöltve ott is hagy nálad (nem később postán elküldi!) Ezen kívül javasolnám, hogy a mostani adásvételid, és az esetlegesen keletkező új adásvételi közti időpontra legyen egy nyilatkozatod a "manustól", hogy ő használta a gépjárművet ezzel lefedendő, ha rosszalkodott ez idő alatt a kocsival.

Laci

2010. szept. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz ilyen mágusokkal! Mutasd be az adásvételit és kész!

Engem 2006 óta csesztetnek a régi kocsim miatt. Hol a súlyadót követelik, hol a rendszámot stb. Pedig én is bemutattam a szerződést... Ha meg tiszetességes dolgot akarna az illető, azt talán elmondta volna az adásvételnél...

2010. szept. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszi köszi a válaszokat! Végül is úgy intéztem a dolgokat, ahogy Laci javasolta! :)
2010. szept. 8. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!