Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » AUTÓ ELADÁSBAN JÁRTAS tud...

AUTÓ ELADÁSBAN JÁRTAS tud segíteni?

Figyelt kérdés

Szóval:


szombaton eladtam a kocsimat... de megkért a kedves vevő, hogy ne azt az adás-vételit küldjem be amit akkor kitöltöttünk, hanem majd ő ír egy másikat mert nem akarja az ő nevére iratni és átakarják alakítani a kocsit mozgás korlátozott autóvá...

békéscsabaiak...

mondtam h rendben, elvégre én be voltam biztosítva... és kp-ban ki is fizették

felhívott tegnap az illető, h kéne egy meghatalmazás, h tényleg át lehessen alakítani mert ahhoz még kéne az én beleegyezésem.

Ma meg is jött a meghatalmazás és ez állt benne röviden:xy megbízza XX-t h a fff-222- gépkocsit vezesse, eladása ügyében teljes jogkörrel eljárjon és a vétalárát átvegye


nem tudom ezt hova rakni... ma felhívtam és azt mondta azért kell, mert ő adja el a kereskedőnek így és kikerül valamilyen illetéket...


Nem fogom aláírni, de a manus meg szinte már követeli!


Milyen buktatója lehet? Mit csináljak?


2010. szept. 7. 18:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az lehet a buktatója, hogy nem írják át a kocsit (tehát nekük egy forintjukba sem kerül), tehát ha akármiért megbírságolják őket, akkor neked mennek a csekkek. Csakis kizárólag adás-vételit írj alá, mert így nagyon meg tudod szívni...
2010. szept. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
iratott veled alá üres vagy félig kitöltött adásvételit, amin te vagy az eladó?
2010. szept. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem, olyan nem volt ami félig ki volt töltve. Én írtam az adás-vételit, h bebiztosítsam magam.

Gondoltam, ha van az másik szerződésben valami ami sunyiság lenne, akkor nem írom alá és megmarad az eredeti.

De ez a meghatalmazás.... Mit tegyek?

2010. szept. 7. 19:16
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha van egy mindkét fél által aláírt adásvételid akkor meg főleg ne írj alá semmiféle meghatalmazást.
2010. szept. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha van a kezedbe egy tiszta adásvételi+lóvé, akkor ki kell jelenteni a pics ába, vagy jőjjön el, azt mondja el h mit akar, és ha úgyvan meg is lehet írni azt a papírt. Ilyenről még nem hallotam, csak olyanról, h az eladó részéről ki van töoltve az adásvételi, és aki megvette az majd továbbadja valakinek, akivel kitölteti a másikfelét, és azt küldi el neked, így megspórol egy átírást
2010. szept. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ne írd alá! Az iylenben van elég buktató! Mond meg, hogy nem érdekel és ketyeg a 15 nap! Annyi ideje van átíratni. Van egy olyan érzésem, hogy rosszul járnál ha aláírod!
2010. szept. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

ez lesz.. holnap felhívom és megmondom h egy másik adás-vételibe benne vagyok, de meghatalmazást nem.

Így korrekt ugye?

Köszi a segítséget!

2010. szept. 7. 19:21
 8/13 anonim ***** válasza:

Tehát van egy aláírt adásvételid, amin te vagy az eladó, a vevőd (XX) a vevő, dátummal, aláírásokkal?

Akkor szerintem aláírhatod ezt a meghatalmazást. De:

1. a végleges adásvételin TE legyél az eladó, a kereskedés a vevő, és ezt TE írd alá, meg a kereskedő.

2. mindezt úgy, hogy te az első adásvételi napjától számított 15. napon (nem munkanap) besétálsz az első adásvételivel az okmányirodába bejelenteni az eladást.


Egyébként ha xx megveszi tőled, majd ő a sajátjaként eladja a kereskedésnek, akkor xx-nek és a kereskedésnek is vagyonszerzési illetéket kell fizetnie. Plusz ZZ-nek is, aki majd a kereskedéstől megveszi (bár a kereskedő kérhet mentességet az illeték alól, de xx-nek akkor is kéne fizetnie, ha 1 órával később adja el az autót).

2010. szept. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hááát nem tudom.... hjaaaaaaaj.....
2010. szept. 7. 19:52
 10/13 anonim ***** válasza:
én a helyedben leadnám az adásvételit az okmányirodába, ha pénz már megvan, onnantól semmi dolgod nincs mert a kocsit eladtad, majd max megy a felszólítás, hogy írják át.
2010. szept. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!