Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autót szeretnék venni, de...

Autót szeretnék venni, de egyáltalán nem értek hozzá, sőt ebben jártas ismerősöm sincsen. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Jogosítvánnyal rendelkezem, és hamarosan megvásárolnám életem első autóját. Anyagi és gyakorlati okokból használt autót szándékozok venni. Viszont teljesen analfabéta vagyok műszakilag, és sajnos sem a családban, sem az ismeretségi körömben nincsen senki, aki nálam csak egy kicsit is többet konyítana az egészhez. Tudom, hogy az ember manapság a kereskedőkben sem bízhat meg, mindenki igyekszik megszabadulni az árujától a legjobb áron, és azt a legjobbnak beállítani, még ha tele is van rejtett hibákkal. Annak pedig nem látom értelmét, hogy egy- másfél millió forint kifizetése után pár héttel vihessem a kocsit szervizbe, ahol a felújításra további 2-300 ezer Ft menne rá.


Úgy tudom, van rá lehetőség, hogy elkérem az eladótól az autót, és elviszem egy szervizbe, ahol bizonyos összegért (kb. 10000 Ft) átvizsgálják, és megmondják, mit kellene kicserélni, és ez mennyibe kerülne. Hogyan történik mindez? Odaadják-e az autót általában ilyen célból? Melyik szervizt érdemes választani? Mit kell mondani?


Minden tanácsot örömmel vennék és köszönök előre is!


2010. márc. 8. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem irtad oda mennyi penzert vennel autot es azt sem, hogy fiu-e vagy lany vagy. En egy kis VW-vennek. Polot vagy Golf 4-est pl. Ha kisebbet, akkor renault clio-t. A vw megbizhato a renault pedig jol vizsgazott a toresteszten.
2010. márc. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Valóban van rá lehetőség, hogy elkérd az autót a kereskedésből és megvizsgáltasd egy szervízben. Ahol ez már problémát jelent, ott nem is érdemes keresgélni. Elméletileg minden autónak kell lennie szervízkönyvének, gyakorlatban ez nem igazán szokott megvalósulni, de az már jó pont, ha van neki. Érdemes márkaszervízbe vinni, ahol ismerik az autótípust és így típushibákat keresnek.

Ha látsz egy számodra szimpatikus autót mindenképpen ülj bele, hogy belül is jól érzed-e magad (a sofőr szempontjából a külső rész annyira nem mérvadó, ha belül kényelmetlen, kívül hiába szép). Szabad szemmel te is megláthatod rajta a horpadásokat, ha nem csukódik be teljesen bármelyik ajtaja.

Jó ha tudod előre, hogy benzinest vagy dizelt keresel, ezzel szűkíted a kört a keresésben. Nézz utána, hogy az általad választott autó ára mennyire reális.

Egyelőre ennyi jut eszembe.

2010. márc. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az ismeretségi körödben probálj keresni egy normális autoszerelőt és ő majd tud neked olyan autot mondani amit érdemes megvásárolni.Szerintem ha megfüzöd el megy veled megnézni nehogy valaim bontoba valot vegyél.
2010. márc. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A 2. válaszolóval értek egyet.Ahol nem engedik hogy kipróbáld/átnézesd a kocsit ott ugyis vmi gond van vele és az ilyen kereskedésekkel nem kell foglalkozni.

De szerintem ha ennyire nemértesz hozzá akkor először válaszd ki ami tetszik és ha úgy ránézésre jó állapotban van nézesd át szerelővel az a biztos.

Ja és nehidd el kereskedőnek hogy "semmibaja" meg h "megbízható autó" stb ők ugyis csak a pénzre mennek.

2010. márc. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 omadjoe ***** válasza:

én személy szerint, női autonak Fiat Puntot, v. Ford Ka-t ajánlanék. Fiunak pedig Golf 1-5ig. Punto, Opel Astra (csak NE a TWINTOP! sok olajat fogyaszt)

rövid utakra használod, és legtöbbet városban, akkor csakis kizárolag benzinest. Ha hosszu utakra akarod használni akkor lehet a dizel!

2010. márc. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Valóban mindenképp nézesd meg a kiválasztott autót egy általad(!) kiválasztott szervizben.

Mikor én néztem, a kereskedő vitt el szervizbe, én nem emelték fel az autót, én kértem, hogy menjünk el olyan helyre, ahol felemelik, nagy nehezen belement. Ekkor derült ki, hogy hegesztve van a kocsi alja...

www.hasznaltauto.hu-t ajánlom kereséshez (ha nem új autóról van szó)

Az Opelt is ajánlották nekem anno sokan, akik értenek az autókhoz.

2010. márc. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Együtt menjetek megnézetni a kocsit!!! Persze akkor te vezest, hogy egyben ki is próbáld. És mindenképp te válassz szervizt, ahol átnézeted. A szerelő menjen vele, emeljék meg...
2010. márc. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!