Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alufelni kérdés, lenne valaki...

Alufelni kérdés, lenne valaki aki jártas a témában?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy full fehér golf 4-esem, és szeretnék rá alufelniket.

Teljesen laikus vagyok a témában, nem vagyok ez a szét tuningolom az autómat típus. Egyszerűen szeretnék sima 15' felniket rá mint a gyári méret. Több helyen nézegettem, a fő problémám, hogy én mindenképpen fényes fehéreket szeretnék de ilyet egyszerűen nem találok.

Mi lehetne a megoldás? Használt is megfelelne, de az újjal se lenne problémám, csak nem tudom honnan tudnék ilyet beszerezni, meg nézelődni.. Mindenhol ezüst és feketét leltem csak.

Köszönöm, annak aki segít.


2011. szept. 19. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Menj be egy autófelni szaküzletbe, minden nagyobb városban van egy.
2011. szept. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha megveszed a felnit, utána elviheted átfujatni a kívánt színre. De első lépésként tényleg az lenne az ésszerűbb ha keresnél egy külön erre a célra kialakított boltot, ott biztos tudnak segíteni. Ha nem... akkor marad az első verzió. Kinézed a felnit amit teccik, megveszed, átfesteted.
2011. szept. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem keress a neten egy felnit olcsóbbat is akár ami tetszik formára és méretre is jó,mind1 a szín meg ha kopott a festék és fogod elviszed 1 fényezőhöz ott homokfúvóval letisztítják teljesen, alapoznak és olyanra fényezteted amilyenre jól esik szinte bármelyik komolyabb fényezőnél megcsinálják nem 1 nagy összeg és így egyedi felnid lehet nem stílustalan össznéptermék :) (hőálló festékkel persze) :)
2011. szept. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az utolsónak van igaza megéri használtan kopott de szerkezetileg jó állapotú felnit olcsón venni és ezt megcsináltatni, csak azért itt sok minden számít leginkább a felni ET száma hogy az adott felni amit kinézel magadra jó e a te autódra nem e lóg ki a karosszériából a rátett gumi nem éri el a sárvédőt stb.Ez itt egy gumi váltóméáret kalkulátor: [link]


Ez meg egy felni kalkulátor: [link]

Ezek segítségével ki tudod választani a neked megfelelő felnit és gumit.

2011. szept. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azon kívül, hogy 15' méretű, mire kell odafigyelnem még felni vásárlásakor? Jelenleg gyári 15ös vasfelni van rajta dísztárcsával és 15ös gumival.

Tehát, hogy a régi gumi stimmeljen az új felnire, a méreten kívül mire kell még odafigyelnem?

2011. szept. 20. 20:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Figyelj olyan nincs hogy 15-ös gumi ez nem gumi méret a 15 ös felnire több fajta szélességű és oldalfalmagasságú gumi felmegy íme egy példa:195/55 R15 H a 195 a gumi futófelületének szélessége az 55 a magassága az R15 pedig hogy 15-ös felnire jó, és mint mondtam az ET számra kell nagyon figyelni az már előny hogy gyárilag is 15-ös van rajta így biztosan elfér a kerékjárati ívben a kerék csak arra kell figyelni hogy ne lógjon ki oldalra a kerék mert az nagyon hülyén tud kinézni,ezért kell az ET számot pontosan megnézni hogy mennyi a gyári acélfelnidé és mennyi a kiszemelt felnié és az általam linkelt kalkulátorban kiszámolni hogy megfelel e neked.Talán valaki megírja itt a gyakorin a Golf gyári ET számát ha ezt tudjuk akkor már könnyebb dolgunk van.
2011. szept. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Arra még figyelj hogy a kínaiak előszeretettel hamisítják a felniket, és életveszélyesek tudnak lenni.


[link]


Csak is olyat vegyél amihez kapsz papírt ami igazolja hogy honnan, melyik gyártótól származik a felni.

2011. szept. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!