Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen terepjárót vagy SUV-ot...

Milyen terepjárót vagy SUV-ot vegyek? Trailert húzigálni ritkán, telekre kijárni, mindennapokra?

Figyelt kérdés
Olyan autót keresek amivel ki tudok menni télen nyáron a telekre ami kb 10-20%-os emelkedő sárral, majd az ott kivágott fákat le tudom húzigálni, felrángatni rá a fűnyirótraktort, Autószállító trailert is elhúzogatja. De a mindennapokban is megállja a helyét. Nagyságrendileg 1,5-2millió keret, Dízel, fogyasztás 15 alatt, 4-5 hengeres max 6, korszerűbb közös nyomócsöves üzemanyagrendszerű ebből is bosch vagy delphi rendszerű úgyanis ehhez van kontaktom ahol olcsón megcsinálják, Denso rendszerű (Toyota, Nissan) sajnos nem jó. Amiket eddig nézegettem az a Kia sorento (eddig ez a favorit eddig), Hyundai Terracan 2.9, Merci Ml270 de ezeknek rendesen ki van a belük ebben az árkategoriában, SangYong Rextont is néztem de az rettentő csúnya számomra. Érdekelhet igazából olyan megoldás is ami kisebb kaliberű önhordó autó, de egyébként meg bírja az igénybevételt: Akár Hyundai Tucson, Kia sportage (ez sem szépségdíjas), bár ezeken csak 1.6-os horog van, Suzuki Vitara esetleg. Bármi ami még szerinted ide illik, esetleg tanácsok stb szívesen fogadom.

2021. dec. 19. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Pick-upban gondolkodnék.
2021. dec. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Land (Range) Rover, ML, Pajero. Ezek jók, de az említett összeghez kell még egyszer annyi, hogy rendbe tedd. A Vitara és társai kicsik a trélerhez.
2021. dec. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
És van B+E jogsid, vagy csak B?
2021. dec. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mercedes ML270 vagy VW Touareg. De azt hadd jegyezzem meg, hogy 1,5 milláért ne akarj már olyan autót, ami mindent is tud, megbízható, meg újszerű is.
2021. dec. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Van B+E, trailereztem is régebben, de már nem gyakori. Akkor xc90-el, de az nem az enyém volt.
2021. dec. 19. 21:18
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen azért itt hagytam egy elég nagy ráhagyást anyagilag, pont emiatt. A mindent is tud azt inkább csak a leírtakra szükíteném, tehát pl nem akarom, hogy 160-al is menjen. A megbízható azért valamennyire elvárható, tehát pl ha egy tipusnál gyakori a főtengely tőrés akkor azért abba nem vágnék bele. Új szerűség az csak pont annyira gondolom, mint amiket példának leírtam. Inkább 2000-es évtől. A rozsda a legnagyobb ellenfél ebben a játékban azon kivül talán minden más (nyilván az sem olcsóan) de könyebben javítható. Szóval nem vagyok abban a hitben, hogy egy 20 éves autó költségmentes, főleg nem ezek a kategóriák.
2021. dec. 19. 21:26
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor tényleg ML Merci vagy Touareg

De ennyi gondolom trailer nélkül van rá

#3

2021. dec. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem munkaeszközként trailereznék vele. Inkább csak a fűnyirótraktort vinné, meg a kivágott fákat, lenyírt fűvet, szemetet stb. Csak szeretném ha trailert is bírná, mert erre is azért szokott sor kerülni. Igy nem is akarok venni trailert lehet egész évbe nem is kell akkor inkább 6-8 ezer bérelni egy napra. a traktor felfér a kisfutóra az viszont van. Ami az igazsághoz hozzátartozik, hogy a touareg azért nem jó számomra, mert az piezo injektoros azt nem tudom javítani. Mágnestekercseset viszont igen. Nyilván nem azt jelenti, hogy 100% hogy cserélni kell, de jobb az ha mágnestekercses van bent és tudom ha cserélni kell sokkal kedvezőbben fogom ezt megcsinálni.
2021. dec. 19. 22:14
 9/9 anonim ***** válasza:
A CDI motort sem olyan egyszerű szerelni, de jogos lehet, baromi jó motor az is. Amúgy zárójelben mondom, ezek amellett, hogy terepen sem gyengék, elhúznak bármilyen trailert, ha arról van szó, akkor a 160at is síri csendben tartják autópályán. Legalábbis valamikor biztos, az 1,5 millás darabok kitudja milyen állapotban vannak.
2021. dec. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!