Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy Automata váltós autóval...

Egy Automata váltós autóval hogyan kell várakozni a pirosnál?

Figyelt kérdés
Kézi váltónál tudom,hogy ki kell venni üresbe,és nem egyesben plisz kuplung,de automatánsk D+fék,vagy N-be ki kell venni?
2021. okt. 27. 18:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
D aztán nyomod a féket mert egyébként kúszik. Minek folyton kivenni üresbe?
2021. okt. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Az nem rongálja az autót,ha a kúszást a fékkel folytom le?
2021. okt. 27. 18:56
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbbe van autohold, magyarul állórafékezel és addig nem indul meg amíg nem nyomsz gázt, nem kell N-be rakosgatni.
2021. okt. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 qkker1 ***** válasza:
82%
Hagyod D-ben és nyomod a féket.
2021. okt. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
Én is azt mondom, hagyd D-ben és láb a féken. Nem tesz jót a váltónak sem ha folyton kapcsolgatva van az irány.
2021. okt. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem rongálja, úgy vannak megtervezve, hogy D-ben fékezve várakozzanak.

Kirakhatod N-be, ha nincs kedved nyomni a féket.

2021. okt. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

jól leírták, annyi, hogy a féket *teljesen* nyomd le, ne csak félig, mert úgy megpróbálhat kúszni (bár persze azért nem kell teli erőből taposni sem)

a motor hangján lehet érezni egyébként, hogy próbál-e kúszni vagy nem

a modern start/stopos autók ilyenkor le is állítják a motort, hogy ne tekerjen ott egy helyben... ezt autótól függően lehet, hogy kell kicsit szokni, de nem befolyásol érdemben semmit

2021. okt. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%
#7 folyt, természetesen amikor felengeded a féket, akkor a motor is újraindul és ugyanúgy indul az autó, mint ha járó motor mellett engednéd fel a féket
2021. okt. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%
Szigorúan D-ben kell hagyni mindig, nem jó az automataváltónak, ha mindig kiveszed D-ből, majd vissza, és nem is azért automata, hogy ezt tedd. Amúgy kicsit újabb autókban már teljesen gyakori az autohold, tehát a féket sem kell nyomnod ehhez.
2021. okt. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én buszozok,ott vezetek automatát.Az a durva,hogy a régi 260-280asokban is van parkfék.Benyomod,áll a busz.

Személyautóknál még csak az újabbaknál van ilyesmi??Ezt nem gondoltam volna....

2021. okt. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!