Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha van járda lakó pihenő...

Ha van járda lakó pihenő övezetben akkor hol szabad várakozni?

Figyelt kérdés

Ha nincs járda, akkor csak kijelölt várakozóhelyen szabad. Ha van járda, akkor hol? Miért van ez a különbség?

2. kérdés: Ha nem lakó-pihenő övezetben vagyunk, akkor hol szabad várakozni?



2021. aug. 18. 02:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Jogsi még nincs, ügye!

Járdán mindig, mindenhol tilos várakozni. Motorral stabad csak, ha mellette másfél méter szabad.

Ha tábla megengedi, akkor stabad csak járdán várakozni, és csak a kiegészítő tábla szerint.

Ea még akkoe és ott is csak a delét szabad elfoglalni.

Úttesten ott, ahol tábla nem tiltja.

Záróvonal mellett akkor sem, ha nincs tiltó tábla.

Illene centire tudnom, nem tudom. Ha a sáv elég széles ahhiz, hogy egy böszme nagy kamion is eldér melletted a záróvonal érintése nélkül, akkor ott szabad.

Lakó-pihenő övezet abvan tér csak el, higy ida behajtani annak szabad, aki ott lakik, ott lakóhoz megy, vagy minkát végez ott.

A megengedett legnagyobb sebesség pedik ezeknek is 20 km/óra.

2021. aug. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Ha nincs járda, akkor csak kijelölt várakozóhelyen szabad. Ha van járda, akkor hol? Miért van ez a különbség?"


Azért, mert ha nincs járda, akkor a gyalogosok az úttesten is közlekedhetnek az övezetben. És ne kelljen parkoló autók között szlalomozniuk.


KRESZ:

(3) A lakó-pihenő övezetben a vezetőnek fokozottan ügyelnie kell a gyalogosok (különösen a gyermekek) és a kerékpárosok biztonságára. Ha az úton járda nincs,


a) a gyalogosok az utat teljes szélességében használhatják, a járművek forgalmát azonban szükségtelenül nem akadályozhatják,


b) járművel várakozni csak az erre kijelölt területen szabad.



A várakozás általános szabályairól külön fejezetben olvashatsz.

2021. aug. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És ha a lakó-pihenő övezetben van járda, akkor hol szabad várakozni? Ugyanis a szabály úgy szól, hogy ha nincs járda akkor szabad a kijelöltön.
2021. aug. 18. 14:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Milyen szabály, mely országban, milyen járművel?

Újra leírom: autóval járdára delhajtani sem szabad. Megállásra, rakodás, várakozás céljából sem.

Mutasd már meg nekem azt a szabályt, amire hivatkozol!

A kijelölt várakozóhely nem kötelező.

Bárhol várakozhatsz az úttesten.

Leírtam már a kivételeket.

2021. aug. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Ha az úton járda nincs: járművel várakozni csak az erre kijelölt területen szabad."

[link]


Kérdés: Mi van akkor, ha van járda? Olyankor hol szabad várakozni?

2021. aug. 18. 14:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Úttesten
2021. aug. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Megkerestem a KRESZ-ben, márkezdtem azt hinni, én vagyok a hülye, de mégsem.

Lakó-pihenő övezetben bárhol várakozhatsz az úttesten.

De, ha ott járda nincs, akkor csak a kijelőlt helyeken.

Kezdettől fogva ezt írom.

2021. aug. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!