Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megfelelő egy ilyen okirat...

Megfelelő egy ilyen okirat egy segéd-motorkerékpár adás-vételi szerződésként? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasgattam már információkat, de szeretnék biztosra menni. Ha én ismerősömtől veszek egy használt segéd-motorkerékpárt, (rendszám nélküli, 50 ccm-es), akkor az alábbi nyomtatvány megfelelő lesz az Okmányiroda/rendőr személyének adás-vételi szerződésként? Tudtommal az 50 ccm-es robogóknál elég csak egy ilyen adás-vételi szerződés, illetve egy kötelező felelősség biztosítás. Ezt a kettőt kérheti a rendőr. Én "B" kategóriás jogosítvánnyal rendelkezem, amellyel egy ilyet tudtommal elvezethetek, sisakkal! (az is van).


A formanyomtatvány:

[link]


Kérek szépen véleményeket, hogy a mai állás szerint egy ilyet elfogadnak-e mindenhol? A napokban intézem a robogó megvásárlását.

Köszönöm a válaszokat!


2010. szept. 1. 09:17
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Jahm, és én amit kalkuláltam online, az apum nevére 2116 Ft lett volna nekem meg valami 8-9 ezer...mert online fogom megkötni. A kocsinkra is így kötöttük, majdnem 2 éve.
2010. szept. 1. 11:50
 12/19 anonim ***** válasza:

A netrisk.hu-n végig számoltattam többször is.

Ha behúztam, hogy pesti fiatal friss jogsival, akkor is a legolcsóbb biztosítás 5763 Ft-ból meg van, nem 8ezer.

És ha régebb óta van jogsid,írtad, hogy 24 éves vagy, esetleg még pesti se vagy, akkor mindenképp meg van 4000Ft-ból a te nevedre is.

Ha apukád nevére menne a biztosítás akkor kéne kötni üzemben tartói szerződést.

És csak akkor lenne 2-es bónusza, ha volt neki kismotorra kötelezője, és abban elérte a bonusz2 fokozatot, ha pl személyautó biztosítása b2, az nem használható fel kismotor biztosítás kötésénél.

Szerintem nem érdemes vesződni vele, a netrsiken számold ki a te nevedre a biztosítást, 5ezer ft alatt kell lenned.

A kategória választásnál ne a motorkerékpárt válaszd, hanem a segédmotoros kerékpárt!

2010. szept. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Borzasztó egyszerű Apukád nevére írjátok az adásvételit és akkor nincs kavar. Szerintem is csak a tulajdonos vagy üzembentartó nevére lehet kötni a biztosítást. Attól függetlenül, hogy a biztosítás a járműre szól de mindenképpen kötődik személyhez is és ebből a szempontból érdekes módon az is lényegtelen, hogy a biztosítást megkötő egy percet sem vezeti a járművet. A kismotornál egyébként nincs bonus-malus rendszer. Szerintem egyébként valamit elkalkuláltál max 4-5000 lehet neked is a legolcsóbb biztosítás.
2010. szept. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Jólvan, akkor megpróbálom a netrisk.hu-n majd. amúgy 2 éves a jogsim, balesetmentesen. Kop-kop..

Most meg is nézem.

2010. szept. 1. 13:35
 15/19 A kérdező kommentje:
Hát kijött a legolcsóbbnál 3924 Ft, de például az Allinaz-nál 9000 Ft lenne. Jó hát végülis hallgatok rátok, én csak most tájékozódom ebben a dologban. Akkor megkötöm itt online, és az én nevemen lesz a robogó az adás-vételin is.
2010. szept. 1. 13:43
 16/19 anonim ***** válasza:

Ügyelj rá, hogy a biztosítást aznap kösd meg amikor az adásvételi keletkezik, szóval azonos dátum legyen! Ha neten kötöd, lehet, hogy be kell küldeni scannelve vagy fényképezve az adásvételit...

Laci

2010. szept. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy apukád milyen bónuszban van, mivel a segédmotoros kötelező biztosításoknál NINCS bonus/malus kategória! Ami számít: lakhely, életkor. Semmi más. Évek óta van segédmotorom is, autóm is, és tudom mit beszélek.

Ha apukád nevére akarod a biztosítást (mert így olcsóbb), akkor az adásvételit is az ő nevére kell kötni, utána pedig írni egy használati engedélyt, vagy egy kölcsönadási szerződést, amivel ő megengedi neked, hogy vezethesd a gépet. Viszont ilyenkor nem használhatod külföldön. Szerintem az az egy-két ezer forint különbség nem éri meg a variálást. Vedd a a saját nevedre a mocit is, biztosítást is, legalább nyugodt leszel, hogy minden megvan.

Ami még fontos: az adásvételi szerződés két példányban legyen megírva, egy a tied, egy az eladóé. A sajátodat lefénymásolod (vagy eleve három példányt írtok), egy /eredeti/ otthon elrakva, hogy meglegyen bármi gond van, a másolat/plusz példány motorozás közben nálad, hogy a rendőr se kötekedjen.

2010. szept. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsónak, én is így teszek. A saját nevemen lesz a moci és a biztosítás is! Nem variálok, csinálok, majd egy fénymásolatot az adás-vételiről. Egy a mociban, egy otthon, egy az eladónál. Köszönöm a segítséget. Még annyi, hogy amikor az adás-vételit megírtuk, aznap kössem online a biztosítást? Rendben, ezt is megjegyeztem. Vagy előbb a biztosítás, és az adás-vételi egy későbbi dátum szerepeljen. Értem.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2010. szept. 2. 07:42
 19/19 anonim ***** válasza:
Szia! Legegyszerűbb, ha adásvételi és rögtön utána biztosítás. Főleg mert a biztosításhoz kell a váz-szám/motorszám (vagy mindkettő, vagy csak az egyik, nem emlékszem pontosan). Azt meg csak akkor tudod pontosan megnézni, ha már nálad a motor. Bemondásra nem érdemes, véletlenül is elnézhetnek valamit. Te nézd meg inkább, az a biztos.
2010. szept. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!