Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért vesz egy csomó ember...

Miért vesz egy csomó ember azért autót hogy havonta max. 100 km-t guruljon vele?

Figyelt kérdés

Mindig ilyenekkel szoktak előhuzakodni hogy "lehetnek sürgősségi esetek. Pl.: valakit be kell vinni a kórházba szülni."

Őszintén nem hinném hogy ez egy olyan mindennapos probléma lenne.

Persze tudom én hogy drága a benzin és így akarnak spórolni de kb. minden más költség meg állandóan fennáll, akár használod az autót, akár nem. A súlyadót ugyanúgy be kell fizetni, a kocsi attól még amortizálódik hogy nem használod (még ha nem is annyira), a kötelező biztosítást ugyanúgy fizetni kell, meg asszem a benzin sem áll el az örökkévalóságig az autóban, és így tovább és így tovább.

Szóval végképp nem értem hogy ha havi max. 3-4x megjáratod az autót akkor már miért nem lehet egy az egyben tömegközlekedésre váltani.



2021. szept. 16. 16:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, faterodnak is csak 2x5 percre kellett volna gumit húznia, s nézd meg mi lett belőle, hogy épp nem volt nála: szóval valaminek a használati gyakorisága nem feltétlen tükrözi a fontosságát. Sőt, aki csak havi pár kilométert megy autóval valószínűleg életvitel szempontjából fontosabb utakra használja, mint aki reggeltől estig hozzá van nőve a kormánykerékhez.
2021. szept. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

#11

Még mindig várom ezeket a fontos életviteli példákat, mert idáig csak a nagybevásárlásba akartunk beledögleni.

2021. szept. 16. 16:41
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval végképp nem értem hogy ha havi max. 3-4x megjáratod az autót akkor már miért nem lehet egy az egyben tömegközlekedésre váltani."


Azért azt megnézném, hogy a heti nagybevásárlás alkalmával te hogy hozol el a villamoson 6 zsugor vizet, meg egybevásárlókocsinyi egyéb élelmiszert és háztartási dolgokat.

Vagy pl. itt vagyok én. Én heti 4 napot tömegközlekedéssel megyek dolgozni, péntekenként autóval. Ugyanis levelezőn tanulok, és tömegközlekedéssel nem tudnám időben megoldani az eljutást a munkahelyemről az egyetemre.

2021. szept. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nappalin tanultam, kolis voltam. Mindig autóval mentem a koliba, de a hét többi részén állt az autó. Max a 3 km-re lévő tesco mentünk el heti 1-2 alkalommal sörért. Heti 80-90 km-nél többet nem mentem az autóval. Persze járhattam volna tömegközlekedéssel is. Csak egy heti cuccal nem nagyon volt kedvem 30-40 percet sétaálni a vasútállomásra (vidéki kisvárosban lakok, nem pesten ahol a város bármelyik pontjáról 2 perc egy bkv megálló), helyijárat meg nincs.
2021. szept. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mi öten vagyunk. Karácsonyi bevásárlásnál nem többen megyünk és mindenki fog 2 szatyrot. Kb. ennyi.


Amúgy 1 zsugor az 6-szor mondjuk 1,5 liter víz.

Szóval 6 zsugor az 54 liter víz, de gondolom csak elírtad.

2021. szept. 16. 16:53
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem írtam el. Egy ember megiszik napi 3 liter vizet. Akkor az szerinted egy 2 fős (és akkor még nem is családról beszélünk) háztartásnak egy hétre mennyi? 3x2x7=42 liter. Jó, kicsit túloztam, akkor csak 5 zsugor. Így nyugot vagy??
2021. szept. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Akinek nincs autója, annak hiába magyarázod mi a nagybevásárlás.

Ha nincs autód nem "nagybevasárolsz", hanem kb

minden nap mész boltba (lehetőleg lakóhely közelében), és mindig telerakod a hátizsákodat, apránként szinten tartva a készletet.

Egyébként a városi autózást én sem támogatom, van ugyan autóm, úristen évi 10-15e km-re vettem egy új autót... de a városban csak végszükseg esetén használom, nagybevásárolni pedig kifele megyek, ahol nincs dugó (Bp szélén lakok).

Személy szerint undorodok a tömegtől gyerekkorom óta, tömegközlekedni is csak végső esetben szoktam. Biciklivel több cuccot is el tudok vinni kényelmesen, mint gyalog+BKV kombóval.

2021. szept. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
50%
Aztán mit zavar az téged, hogy más miért vesz magának autót a pénzéből?
2021. szept. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Semmi közöd hozzá, ahogy nekik sem ahhoz, hogy te buszozol inkább.


Miért vesznek emberek 150 milliós házat, ha barlangban is lehet lakni?

Miért esznek az emberek drága ételt, ha száraz kenyéren is jól lehet lakni?

Csak hogy még egy pár ilyen nagyon fontos kérdést kitaláljak.


Egy jó barátom például most, 27 évesen rakta le a jogsit, és vett egy 1.3-as vasaló Swiftet. Az ember több mint egy misit visz haza évek óta nettóban havonta, mégis csak most, és csak egy Swiftet.

Miért? Mert megunta, hogy nagyobb tárgyakat csak szállítással tud venni, hogy nyaralni csak vonattal meg repülővel mehet cipekedve, hogy a nagybevásárlás egy szenvedés, mert nem a sarkon van a bolt, az autókat viszont magasról lefossa, úgyhogy a Swift neki perfekt. Saját döntése, megengedheti magának, és abszolút érthető is az indok.

2021. szept. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!