Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ötösből lelassitok megfelo...

Ötösből lelassitok megfelo lassú tempohoz a kanyar előtt, tehetem azonnal kettesbe?

Figyelt kérdés
Láttam egy cikkbe hogy autó gyilkos
2021. aug. 28. 22:35
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
A megfelelő tempónál teheted akár oda is.
2021. aug. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

Teheted. Ha kellően lelassítottál, akkor válthatsz kettesbe.

Műszakilag semmi jelentősége nincs, hogy előtte melyik fokozatban volt a váltó.

2021. aug. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Én egyszer véletlenül ráengedtem nagy sebességről kis fokozatba, oszt szétugrott a váltó, a tengely meg elgörbült. Szóval oda kell figyel nagyon.
2021. aug. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

3-as, az milyen autó volt? Azért ilyen nem történhetne. Én egyszer csináltam olyat, hogy autópályára gyorsítottam fel és 3-4 helyett 3-2-t váltottam. :D Még szerencse, hogy 3000-nél váltottam, így nem történt nagyon semmi azon kívül, természetesen befékezett az autó meg kegyetlen hangos lett. De nyilván rögtön benyomtam a kuplungot is, ahogy betojtam.


Egyébként, kérdező, az gyilkosabb, ha 5-ben lelassítasz 30-ra és fuldokol a motor. 1500 alatt válts vissza 2-t vagy fékezz egy nagyobbat és menjen 2-esbe. Egyáltalán nem autó gyilkos. Nem értem, hogy miért kell ilyen megtévesztő hülye cikkeket írni.

2021. aug. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%

#4


Passat CC.

2021. aug. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%
Más a dízel és más a benzines. Dízelnél úgy kell visszaváltani, hogy az alacsonyabb fokozatban se menjen 3000 fordulat fölé a motor, míg benzines motor elviseli az 5000-es fordulatot is (persze üzem melegen).
2021. aug. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
Felváltásnál nem szokás fokozatokat kihagyni, lefelé viszont lehet.
2021. aug. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Kézikönyvekben javasolják, hogy 4-ből rakják 6-ba takarékosságból. Szerintem hülyeség, de mindegy.
2021. aug. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az, aki lepontozza a válaszokat, még soha nem vezetett, ügye? Vagy ennyire unatkozik?

De szerintem a kérdezővel együtt várjuk az indoklást, hkgy miért is nem lehet visszakapcsolásnál fokozatokat. És az összes tankönyv, használati útmutató miért ír olyant, hogy akár többet is kihagyhatunk?

2021. aug. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A fokozatok függetlenek egymástól, azaz nincs jelentősége, hogy melyik fokozatban volt előtte a váltó. Tehát szabadon kihagyhatsz fokozatokat, de nyilván csak ésszel, hogy a jármű sebességének megfelelő fokozatot kapcsold.


Amit néhány embertől láttam, hogy még jóval a bekanyarodás előtt, nagy sebességen beerőszakolják 2-esbe a váltót és kinyomott kuplunggal gurulnak a kanyarig. Ez valóban rossz gyakorlat, de nem azért mert kihagyta a fokozatokat, hanem mert feleslegesen koptatja a váltót (szinkrongyűrűt) és amúgy sem szerencsés kinyomott kuplunggal gurulgatni.

2021. aug. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!