Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szoktatok kanyar elott uresben...

Szoktatok kanyar elott uresben gurulni? Nem veszelyes?

Figyelt kérdés
2020. júl. 30. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Nem! Szerintem oktatáson is ovva intenek érte. Ha nagy a kanyar vissza kell kapcsolni. Ha pro vagy duplakuplung gázfröccsel, hogy a fogaskerekek kerületi sebessége megeggyezzen és simább legyen a váltás.
2020. júl. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Elég sok mindentől függ ez szerintem.

Én sokszor ki szoktam venni üresbe és úgy gurolok de többnyire kanyarra visszarakom. Ez persze lights dugós városi környezet.

Ha mondjuk balatoni szerpentinen vezetek egyszer sem veszem ki.

Ugye ha üresben vagy, nincs motorfék. Ezzel kell számolni és a plusz mozdulattal hogy valahol a kanyarban vagy a végén be kell rakni sebességbe.

De veszélyesnek nem mondanám. Tudsz lassan is haladni úgy és úgy bevenni a kanyart. De ha az esetek 99%ban felesleges így csinálni. Az az 1% is csak lustaság, kényelem szempontból nézhető.

2020. júl. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%

Kanyarban nem szoktam.


Lelassulok motorfékkel ha látom, hogy nagy kanyar jön.


Kanyarodásnál szoktam néha ha látom, hogy jönnek mögöttem, hogy üresben kanyarodok és akkor nem kell lelassulni és kettesbe rakni akadályozva a mögöttem jövőt.

2020. júl. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Nemcsak motorfék nincs, de eleve nincs sebességben az autó ha hirtelen gázt kell adni. Valójában sosincs értelme üresben gurulni leszámítva ha már annyira lassan mész, hogy kiteszed üresbe (3-5km/h)
2020. júl. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Szinte soha, nagyon ritka eset, hogy full egyenes úton kidobom üresbe és úgy gurulok be a faluba.
2020. júl. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
Nem szoktam. Apukám viszont néha szokott üresben gurulni, így vezet valamiért már 40 éve. Még sose volt balesete, de gondolom mint minden, ez is lehet veszélyes.
2020. júl. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem szoktam. Lehet veszélyes, ha pl visszateszed sebességbe és csúszós az út akkor meg is csúszhatsz.
2020. júl. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!