Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan győződhetek meg arról,...

Hogyan győződhetek meg arról, hogy az autószerelő biztosan azt a jó minőségű olajat önti a kocsimba, amiért én fizettem?

Figyelt kérdés

Hamarosan esedékes lesz a kis 1.2-es Fabiam olajcseréje, tehát az autószerelő(k) - akihez tesóm által viszem majd - nem összeszorított farpofával, fülét-farkát behúzva fog nekilátni a munkának, mintha egy éjfekete G63-as Mercivel beállítanék. A személyiségem se olyan (nem vagyok balhés, kekeckedő típus viszont elég naiv és tájékozatlan). Így van okom gyanúra, hogy esetleg nem azt az olajat öntik bele, amit én szeretnék. Figyelemmel követni meg nyilván nem tudom, mert nem lehet a műhelyben kóvályogni amíg ők dolgoznak. Itthon meg nyilván nincs szerelőakna.


Mi a legjobb módja, hogy tutira meggyőződjek arról, hogy nem baxnak át az olajcserével és mi alapján érdemes autószerelőt választani? (a kocsi nővéremé akinek ismerőse a műhely főnöke, de a kocsit napi szinten én használom, nem tudom megbízhatok bennük).



2021. aug. 7. 17:27
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
18-as: elvinni én se szoktam de azért elvárom, hogy mutassa meg, hogy akkor hol van amit kiszerelt. Van aki hebeg habog, hogy már kidobta, már nincs meg, jajj nem is tudom hova tettem stb.
2021. aug. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Ha nem látod, hogy az általad vitt bontatlan olajos flakont a szemed előtt bontja fel és önti a motorba a szerelő, akkor kb. sehogy se tudod megállapítani, hogy azt rakták-e bele...

Sajnos még a márkaszervizekben is szeretnek trükközni azzal, hogy olcsóbb olajat raknak bele, mint amit kiszámláznak (ott is emberek dolgoznak, esetleg maguknak elviszik a drágábbat vagy elvárás a főnökség részéről, hogy ezzel is trükközzenek). Önmagában nem azzal van a baj, hogy nagy kiszerelésű (hordós) olajból öntenek a motorba (eleve ahol sok olaj fogy, ott jobban megéri, ha nagyobb kiszerelésben tartanak olajat), hanem az, hogy ha nem azt az olajat öntik bele amit megbeszéltetek/kiszámláztak. Nagyon bizalmi kérdés, hogy elhiszed-e vagy nem. Sajnos nehéz házilagosan ellenőrizni utólag...

2021. aug. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!