Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan győződhetek meg arról,...

Hogyan győződhetek meg arról, hogy az autószerelő biztosan azt a jó minőségű olajat önti a kocsimba, amiért én fizettem?

Figyelt kérdés

Hamarosan esedékes lesz a kis 1.2-es Fabiam olajcseréje, tehát az autószerelő(k) - akihez tesóm által viszem majd - nem összeszorított farpofával, fülét-farkát behúzva fog nekilátni a munkának, mintha egy éjfekete G63-as Mercivel beállítanék. A személyiségem se olyan (nem vagyok balhés, kekeckedő típus viszont elég naiv és tájékozatlan). Így van okom gyanúra, hogy esetleg nem azt az olajat öntik bele, amit én szeretnék. Figyelemmel követni meg nyilván nem tudom, mert nem lehet a műhelyben kóvályogni amíg ők dolgoznak. Itthon meg nyilván nincs szerelőakna.


Mi a legjobb módja, hogy tutira meggyőződjek arról, hogy nem baxnak át az olajcserével és mi alapján érdemes autószerelőt választani? (a kocsi nővéremé akinek ismerőse a műhely főnöke, de a kocsit napi szinten én használom, nem tudom megbízhatok bennük).



2021. aug. 7. 17:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
50%
Az 1.2es fabiaba mindegy milyen olaj kerül így neked is mindegy.
2021. aug. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%
Ha senkiben se bízol, csinàld magad.
2021. aug. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
#1: Jó, és ha majd veszek egy sokkal komolyabb autót, akkor mi lesz? Kihez vigyem és honnan fogom tudni, hogy valóban azt a prémium olajat fogják beleönteni?
2021. aug. 7. 18:00
 4/22 anonim ***** válasza:
97%

Két lehetőséged van. Az egyik, hogy találsz egy olyan autószerelőt, akiben vakon megbízol, a másik, hogy magad viszed az olajat és ott vagy, amikor beletöltik.


Autószerelőt leginkább ajánlás alapján érdemes választani, aztán pedig a tapasztalatok alapján finomítani a döntést. Nekem az eddigi tapasztalataim csak megerősítették, hogy bízhatok a Mesterben.

2021. aug. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem a harmadik opció a legjobb, ha magának cseréli az ember. Egy régebbi autón simán kivitelezhető. (Újabbakon már nehezebb, például a kollégám Fordján már alul a leeresztő csavar speciális fejű, nem lehet semmivel kitekerni, csak a belevaló fejjel. Az autószerelője is csak nézett, így kénytelen volt még egy olajcserére is a márkaszervízbe vinni.) Illetve érdemes olyan jóminőségű olajat venni, amit biztosan nem hamisítanak. Pl. Motul. Utoljára Castrol-ból fogtam ki hamisat. Vettem egy 4 litereset az Unix-nál, meg utána egy 1 litereset Tesco-ból, és tök más volt a kettő, holott ugyan az a típus volt, ugyanolyan specifikációval. Más volt a színük, a szaguk, tehát az összetételük is. Az nem derült ki, hogy melyik az eredeti. Szóval egy autószerelő is simán kaphat hamisítványt, nem csak kis zugboltókból lehet ilyet venni. Egy kisebb gyártó termékeit viszont kevesebb eséllyel hamisítják.
2021. aug. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
75%
Én cserélem az olajat pont azért, mert egyikbe se bízom meg. Ha te viszed az olajat, akkor megsértődnek, mert a legtöbb autószerelőnek van egy hordó olcsó olaja, ami mindenbe jó. Én Eneos olajat szoktam tenni az autómba. Jó minőségű japán olaj, és tudtommal nem hamisítják.
2021. aug. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

En mindig ugy csereltetem ki az olajat a cserelovel. Eddig nem volt baja egyik automnak sem. Viszont ismerek olyat aki mar a 2 eves autojanal is sajat maga csereli mert az ingyenes olajcserek , amiket kapott vasarlaskor mar lejartak. Azt mondja o 2 olajcseret megcsinal abbol a penzbol amit a muhelyek elkernek 1 olajcsereert.

Az en kocsim alacsonyan ul, ezert nem tudok befekudni ala es nincs is szereloaknam. Ha pickupom lenne akkor lehet en is cserelnek olajat sajat magamnak.

2021. aug. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Random beton placcon is meg lehet csinálni az olajcseret otthon altalaban ha valakinek nincs udvara. Max ket óra hossza. Sok szerelo nem szereti ha viszel olajat azt meg pláne nem ha ott akarsz allni mellette. Majd hiv ha kesz.


Egyébként ha nem igazi jo haver szerelo akkor en nem biznek senkiben. Haver jart ugy hogy 2019be elvitte olajcserere. 2020ban masik szerelohoz. Most meg akartunk olajat cserélni es kb egy összeallt trutyi volt az egesz ki se akart folyni rendesen.

Szerelő is azt mondta hogy ez kb 4-5 eves olaj lehet 60-70 ezer km el. A lényeg hogy akikhez vitte ki sem csereltek az olajat csak a pénzt kértek el. Igy lehet tönkre vagni az autot.

Ugyhogy vagy otthon vagy a kocsi mellett allva kell cserelni.

2021. aug. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

A személyes véleményem, hogy aki annyira durván paranoiás, és bizalmatlan, hogy egy nyomorult évente, vagy kétévente esedékes olajcsere esetén sem bízik meg a szerelőben, az inkább ne vegyen autót.


Vagy vidd el márkaszervízbe, ott tuti azt fogják belerakni, ami belevaló. Hogy drágább? Valószínűleg. Na és? Egy több millába kerülő autó esetében tényleg ilyesmin kell rágni a sz.rt?

2021. aug. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%

9-es:

cáfolnám a márkaszervizes sztorit. Sokszor ott is hordós olaj van és már az is siker ha sikerül nekik eltalálni a viszkozitást. 5W30 helyett képesek 5w40-et vagy 10w40-et belerakni. (Sk**a márkaszerviz)

2021. aug. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!