Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő "autószerelő" milyen...

Kezdő "autószerelő" milyen kocsit vegyen?

Figyelt kérdés
Enyhe túlzás, hogy autószerelő lennék, inkább lelkes amatőr, aki szeretné az alapokat megtanulni, kizárólag csak hobbiszinten, saját célra. Milyen kocsit vegyek erre a célra? Valami szoci autót, vagy inkább valami nyugatit, pl Peugeot 205, Fiesta kaliberűt?
2021. aug. 6. 18:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szocit már inkább ne. Igen, akár Fiesta, 205, Corsa, Polo.
2021. aug. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mondjuk a szocikhoz jobb az alkatrész ellátottság. Úgy tudom az ilyen Peugeot 205, Fiesta kaliberű nyugati kocsik nem voltak nagyon elterjedve abban az időben, így alkatrész se annyi hozzájuk. De valóban, én is jobban hajlok egy nyugati szekér felé inkább.
2021. aug. 6. 18:44
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Nekem C-s Opel Corsám van, ezen még sok dolgot Te is meg tudsz csinálni és tanulni, 2002-es évjáratú. YouTube-on nagyon sok külföldi (és magyar) nyelvű szerelési útmutató van.
2021. aug. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Persze azért a hozzászólásokat és a lájk arányt is megéri nézni. Sok feliratkozós csatornánál nem lehet mellé nyúlni.
2021. aug. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
7%

Az hogy valamit megcsinál rajta egy tutorial alapján, még nem jelenti azt, hogy érteni is fogja mit miért csinàlt.

Kezdj csak egy kockaladával. Tanuld meg, hogyan kell karburálni, előgyújtást, megszakító hézagot, szelep hézagot állítani. Majd utána agyalhatsz, hogy a 2.9 Bar üzemanyagnyomás okozza e az ingadozó alapjáratot, vagy a fojtószelep elcseszett alapbeállítása.

2021. aug. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Vortrex ***** válasza:
94%

#5 Én szerintem meg pont ennek nincs semmi értelme, azok az "alapok" már semmire se jók.


Igazán hasznos egy olyan kocsi volna, amiben már van legalább egy obd2 csatlakozó, és meg lehet rajta érteni a hibák ok-okozati összefüggését, értelmezni a mért adatokat és következtetéseket levonni belőlük. A mechanikus bütykörészés aranyos, de az autó szerelés már nem itt tart.

2021. aug. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%
Régi Swift,Astra,akár Corsa.Olcsók,de már elég modernek ahhoz hogy használható tudást szerezz,rengeteg mászkál ezekből az utakon.Karburátor állítgatással nem mész sokra hacsak nem szoci autók restaurálására szakosodsz.
2021. aug. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%

Szocit én sem javaslom.

Én max 20 éves kocsit javasolnék, a régebbiekkel az a baj, hogy olyanokat tanulnál ott amit már nem tudsz hasznosítani a mai autóknál, a modern technikát meg nem ismernéd.

2021. aug. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%
Jobban jársz valami modern, injektoros akármivel, ami minél összetettebb. Pl egy VW féle TDI vagy akármi. Amit a Ladán tanulsz, az már a múlté, hiába tudsz Ladát szerelni, mert egy inkektoros autónál csak a fejed vakarnád. Sőt, a dízelnek is lassan vége, de azért még 15 évig kell majd szerelni, amik még futni fognak. Szóval én komplex, nyugati autót ajánlok, és ne megbízhatót vegyél, aminek 1 évben egyszer kell felnyitni a motorháztetőjet.
2021. aug. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
16%

Aha. Szóval szerintetek aki tud ladát szerelni, az a befecskendező rendszerekhez sík lenne. De aki ladát se tud szerelni az, megtanulhatja pl a motronic rendszer minden csínnyát bínnyát.

Nagyon fordítva ültök a lovon h azt hiszitek előbb a szorzótáblával kell kezdeni, és csak utána az összeadással.

2021. aug. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!