Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akinek autója van miért...

Akinek autója van miért sajnálja a 10000kilóméterenként az olajcserét?

Figyelt kérdés
És inkább nem cserél,és lesz belőle egy generál....
2021. máj. 24. 17:07
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
42%

#17 Ez szép és jó, de egy fecske nem csinál nyarat. Minden ellenpéldára mondok 20 rendes példát. Ha jó minőségű olajat használ, alapvetően strapabíró motorról van szó és mindenek felett még SZERENCSÉJE is van, akkor persze, elhiszem. De ha ebből a három tényezőből akár csak egy megbukik, akkor a "nem kell olyan sűrűn cserélni" elmélet szintén összeomlik.


#18 Pontosan. De igazából hosszabb távon sem sokkal jobb a helyzet. Már csak azért sem, mert a rendszeresen hosszabb távon autózók körében a dízel az elterjedt, a dízelmotor viszont köztudottan (bár gondolom valaki ezt is cáfolja majd) jobban égeti az olajat, mint a benzinesek. Szóval ha dízellel jár valaki hosszabb távon, akkor ott van, ahol a part szakad. Amennyire óvja az olajat a hosszútáv, annyira roncsolja a dízelmotor. Végeredmény: továbbra is sűrűbben kell cserélni az olajat. A pozitívumot kinullázza a negatívum.

2021. máj. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
65%
Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy helyén való, de ha valaki nem 10nél hanem 15nél cserél olajat, nem fog széthullani az autója. Leginkább a sok rövidtáv használja el az olajat.
2021. máj. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
65%
Valaki írta még az elején, hogy sokkal jobbak a mai olajak, mint 30-40 éve. Ez igaz. De a motorok literteljesítménye is sokkal nagyobb, a csapágyfelületek sincsenek annyira túlméretezve mint pár évtizede, sokkal jobban ki van minden grammozva, hogy épp csak elegendő legyen, ne legyen benne sok tartalék. Ezért nem hosszabb annyival egy mai olaj élettartama, amennyivel jobb. Mert az igénybevétel is nagyobb, sokkal jobban nyíródik az olaj egy mai motorban. Egy régi, API SF teljesítménysztű olajtól egy mai motor igen hamar megállna, 30-40 éve az volt a csúcs.
2021. máj. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
Így-Így :)
2021. máj. 24. 19:11
 25/36 anonim ***** válasza:
78%

Nem sajnálat kérdése.

Az autómra a gyári ajánlás 30e km. De! Mielőtt le leszek pontozva hozzáteszem, hogy soha nem húztam eddig, 15e km-nél szoktam lecseréltetni. Ez nálam kb fél év alatt jön össze. Továbbá nem városban kerül bele ennyi km, hanem kizárólag autópályán. Kb meg tudom mondani hogy a 15e km hány darab motorindítás volt. Lényegesen kevesebb és jóval kevesebb hidegüzem is, mint 10e km alatt egy városban használt autónál.

340e km-nél még semmilyen generál nem kellett. Még a turbó is eredeti, megbontva soha nem volt. Így a magam részéről maradnék továbbra is a 15e-s cseréknél. Városi rövidtávoknál valóban ajánlott ezt csökkenteni.

2021. máj. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
64%
én ellenpélda vagyok fél évente lecserélem pedig csak 2000 km kerül bele fél év alatt de akkor sem kell már a fekete olaj sem a szürő megy az új mindkettőből, szeressük a swiftet
2021. máj. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
31%
Cseréld hetente.
2021. máj. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom cseréld hetente.


Nem a semmiért vannak előírva, de néha még azt is kikötik, hogy pályás, vegyes vagy városi használatnál hogy változik a táv. Arról nem beszélve, hogy a legtöbb modern autó már előre jelez, hogy pl 5000 vagy 2000km múlva esedékes az olajcsere. Aki annyira kímélni akarja az a kijelzett pont előtt 1-2 ezerrel lecserélteti pl. De ez hogy fix 10k és pont azért meredek.

2021. máj. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
16%

Azért az lássuk be, 10 ezer km-es olajcserét egyáltalán nem igényli minden autó, meg minden felhasználás...


Ez amolyan ajánlott valami. Hidd el, semmi baja nem lesz egy Dacia Dusternek, ha nem 10 ezernél, hanem neagyjisten 15 vagy 20-nál cserélsz olajat.


Persze, ajánlott a 10. Én is 10 ezrenként cserélek (vagy évente, mikor hogy adja ki). Én az enyémet nem szeretném elhúzni 15 ezerig vagy 20 ig. Szeretem az autóm, törődök vele.

De valaki telibeszarja. Használati tárgy. Nem fogja gyüngyürgetni, hogy húúú letelt a 10.000 km, rohanjuk olajcserére azonnal. Semmi nem fog történni, ha mész még vele 5 ezret. Kicsit túl gondolják sokan ezt a 10 ezres olajcserét. Azt hiszik 10.100 km-nél olajcsere nélkül elkezd mérhetetlen módon szétesni a motor...


Még egyszer. Nem ellene vagyok. Én is tartom a 10-et. Mint autószerető. Valakit nem érdekel, aztán 15-20 neagyjisten 30 ezrenként cserél. Előbb meghibásodik? Valószínűleg. Érdekli őket? Nem. Majd viszik szerelőhöz. Fogadd el. Anyámat megkérdezném, hány ezrenként kellene szerinte olajat cserélni, fogalma nem lenne róla.


Sok ember meg azt hiszi az olajcseréről, hogy humbuk. Hogy 10 ezrenként azér van előírva, hogy jól járjanak az olajgyártók meg a szervizek. És szenttül hiszik, hogy jó a 30 ezer. Nekik ez a véleményük. Öregapám is ilyen. Nem akarta elvinni az új, garanciás autót márkaszervizbe átnézetni X ezer km után a kötelezőre, mert úgy gondolta felesleges pénzkidobás, őt csak lehúzzák és pénzt kérnek egy hibátlanul működő autó szervizeléséért, és őt ne nézzék hülyének.

Nem tudsz vele mit kezedeni :D.

2021. máj. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
38%
Előírnád az olajcsereintervallumot? Elviszem márkaszervizbe amikor esedékes ennyi. Hordjam sűrűbben? Kiröhögnének. Előző autómmal is ezt csináltam. Rokonnál van több mint 400.000 kilométerrel. Köszöni jól van. Megyek évi 15.000-et. Érdekel engem hogy 400.000 kilométerig lesz jó vagy 1millióig?
2021. máj. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!