Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tennél ha be akarnál...

Mit tennél ha be akarnál állni egy frissen felszabadult parkolohelyre s állna elötte egy kocsi s kiszállna s azt mondaná, "-ugye tudod, hogy ide én fogok beállni?" (szo szerint tehát igy letegezve s semmi kérlek vagy hasonló.)

Figyelt kérdés
2021. máj. 18. 13:29
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Te tettél neki szívességet? Nem is tudom, hogy ki trollkodik itt igazán. :-)
2021. máj. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Igen azzal, hogy nem álltam be oda annak ellenére hogy nem volt joga foglalni s hogy a minősithetettlen viselkedése miatt megérdemelte volna. Semmit se tehetett volna. Talán rendőrt hiv? Adva van egy szabályosan várakozó kocsi, én s egy szabálytalanul álló, ő.
2021. máj. 18. 14:57
 23/32 A kérdező kommentje:
Ez lehetett volna hatásos nem a 14-es válaszoló, csak benne van a kockázata hogy mig beállok ő ott szerencsétlenkedve nekem jön s senkinek sincs kedve másfél órás helyszinleléshez egy parkolóhely miatt.
2021. máj. 18. 14:59
 24/32 b1812567 ***** válasza:

Mit tennék? Tovább mennék és másik parkolóhelyet keresnék.

Egyrészt, ő már ott várt a helyre, és bár törvény nincs erre, de alapvető előzékenység és udvariasság igen.

Másrészt, mi van, ha leparkolok, és mire visszajövök, össze van karcolva a kocsi, vagy lapos a kerék, vagy egy tégla hever a műszerfalon? Hiányzik az?


És ha te ott próbáltál besunnyogni a parkolóhelyre, akkor az utolsó amit számon kérhetsz, az a leírt hangnem, mert még finom is volt ez alapján. Próbáld meg ugyanezt a manővert mondjuk a VIII. kerületben a Práter utca környékén.

2021. máj. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Na megint ott tartunk, hogy mondhat bárki bármit a kérdezőnek van igaza, lehet tovább ballagni.
2021. máj. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Még mindig nincs szó besunnyogásrol. talán magadból indulsz ki? nem az volt a kérdés hogy igazam van e, hisz az nyilvánvaló, a válaszod is engem igazol hisz ép te irsz pl. udvariasságrol aminek itt a másik félre is igaznak kéne lennie.
2021. máj. 18. 15:35
 27/32 anonim ***** válasza:

Most már bejött egy újabb szösszenet: "egy szabálytalanul álló, ő"

Kíváncsi lennék most már a helyszínre, mert van egy olyan gyanúm, hogy csak te próbálod meg szabálytalannak beállítani. Attól, hogy nem egy kijelölt parkolóhelyen áll, még megállhat szabályosan. De így csak találgatunk.

2021. máj. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Biztos azért akar beparkolni mert ép szabályosan parkol:))))
2021. máj. 18. 21:08
 29/32 A kérdező kommentje:
Ha annyira szabályos lenne ott akkor bezárná a kocsiját s otthagyná, ennyi. És még én vagyok a troll...
2021. máj. 18. 21:09
 30/32 A kérdező kommentje:

De látom, hogy a KRESZ ismeret nélkul osztod az észt, ugyhogy bemásolok néhány alapfogalmat:


Megállás: járművel a be- és a kiszálláshoz vagy a folyamatos fel- és lerakáshoz szükséges ideig, ha a vezető a járműnél marad egyéb okból legfeljebb öt percig történő egy helyben tartózkodás.


Várakozás: járművel a megállásnál hosszabb ideig történő egy helyben tartózkodás.


Szóval ha ott megállhatna szabályosan akkor is max 5 percig maradhatna ott, nem pedig ki tudja meddig várni míg valaki kiáll. Szóval ha rendör jönne akkor én szabályosan parkolok, s akármeddig állhatok ott, az ő esetében viszont aki nem szabályosan parkol (hisz ha ugy lenne akkor bezárná a kocsit és otthagyná) az a kérdés, hogy 5 percen belül kell elállnia, vagy azonnal esetleg birságolással együtt. Ez utóbbi a rendör hangulatán s egyéni megitélésén mulik. nyilván a rendörrel szemben már befogná, igy ha a rendőrnek jó kedve van akkor nem birságolná meg csak vagy azonnali vagy 5 percel késöbb szólítaná fel távozásra. máskor tanuld meg a kreszt mielött az autós kérdések között valakibe belekötsz.

2021. máj. 18. 21:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!