Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon nagy hátrányom származi...

Nagyon nagy hátrányom származik ebből? :S ( sztem azért igen)

Figyelt kérdés

17/L vagyok és szeretnék nagymotorra vizsgázni (én már ebben az évbe el akarnám kezdeni, csak anya mondta h sok a lesz a sulival együtt és rá ér) ez nem lenne gond mert igaza van =]


Csak vannak pár gondjaim :S

alacsony termetű vok 145cm és hát ugye nagymotorra azért magasnak kellene lenni :S és ha pl azért le érne a lábam attól engednének vizsgázni vagy nem ?:s nem akarok nagyon nagy motorra még sztem 600-ra se csak azért h mégse robogóm legyen meg simson hanem olyan cross szerűség :)


tapasztalt motorosok írjanak ha lehet ne (már bocsi) kis 14 éves taknyok akik bele se szagoltak és ha vmi oktató olvasná akk az még jobb lenne :)


Ja és h helyenként változik a vizsga díj vagy ez meg szabott h mennyi ? köszi


2010. aug. 22. 12:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%

Szia! A "kis 14 éves taknyok" nem biztos, hogy örülnek az ilyen megszólításuknak tekintve, hogy te is voltál az...talán kulturáltabban is kérhetted volna, hogy csak hozzáértők szóljanak hozzá.

Laci

2010. aug. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:

Ha a lábad leér nyugottan vizsgázhatsz, a cross jellegű motor nem feltétlenül ajánlom neked mivel annak még magasabb a magassága, hogy terepen ne üljön fel.Vannak olyan gyorsasági gépek amik jól mennek és nem is annyira magasak. pl Kawasaki ZXR 250. Ennek állítható a magassága (hátsó rugóval) És végre is 200km/h eléri, szerintem az egy jó választás lenne. Persze nézzél körül motorszalonokba, majd interneten, ha már venni is akarsz motort. A vizsgadíjjak nincsenek megszabva de lehet, hogy megéri picivel többért vizsgázni mert akkor biztosabb, hogy átmész. (Mert ha olcsóbb helyre mész akkor addig buktatnak amíg a különbözetet is kifizettetik veled.) Nagymotorra a jogosítvány, hogy szeretnéd letenni?

A ra úgy lehet, hogy A1 el 2 év rutin vagy 21 éves korodban. Remélem segítettem. 18/F

2010. aug. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ha még "csak" 17 vagy és tényleg ilyen alacsony , kezd A1-el. Én is 16 évesen tettem le és nem volt semmilyen előjogsim. Sok helyen Honda cg 125-el lehet vizsgázni és ez viszonylag kismotor (kisembereknek tökéletes). én 180 cm magas vagyok és olykor úgy éreztem mintha mini pocketen ülnék.:) Ha megszoktad a 125 -öst és érzed a motort , merészkedsz vele szerintem csak akkor ülj fel 400-600 -as gépekre. És így lépcsőzetesen végigmész. Elsőnek egy A1-es jogosítvánnyal rendelkezőnek is sok lenne a 600-as. Elsőbb tanulj 125-öson (MAXIMUM ) és ha már érzed a súlyt és az erőt akkor mehet feljebb a lépcső.

Ha "cross szerűséget" akarsz , akkor ajánlom a supermotót. Városban használhatod, alacsony( márakinek ) és abból mondjuk egy 450-es gép sokmindenre képes.


Ez az én szerény véleményem erről , de ezt így ésszerű csinálni.


A vizsgadíj az úgy tudom minden helyen egyezik. De a forgalom vezetés ára nem. Minden suliban más más árak lehetnek. Nyáron van motorosok számára akció, kedvezmény.

Sok szerencsét :) Széles utat!

2010. aug. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

1-nek akinek nem inge ne vegye magára azt is csak azárt írtam mert elég sok mindenkibe bele kötnek ilyen 14 évesek és a témához nincs is semmi közük meg alapból bennem van h biztos meg szól majd vki... hát tessék te már el nyerted ezt a díjat (Y)(Y) ;)


a többinek köszönöm :) am nem is akarom még 600-ra se vizsgázni mert tudom h kicsi vok és hát nekem életem végéig elég lenne a 125-ös :) ha le érne a lábam xD de rem növök még mert sztem anyum így h suliba vok nem hiszem h engedi majd :S:S:S és persze nekem nem kell ilyen 1000-sek meg ilyenek csak 2 -en lehessen vele menni :) meg a gyorsaság se számítana :) mert a barátom mögött azért eléggé féltem eleinte xD de majd hozzá szoknék :) am barátom mondta h Japánba elv olyan van ha 8 vagy 15 éves akármennyi idős gyerek feltudja állítani a motrot akk már vizsgázhat O.o mert h elv vmi olyan is van h fel is kell állítani :S én nem tom :D

2010. aug. 22. 13:08
 5/18 anonim válasza:
12:56 os vagyok. Americában a rendőrmotorosoknál az első dolog az, hogy ha nem tudják felálítani a morot nem kapnak motor rendőri rangot. Japánban nemtudom:D
2010. aug. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

ja am h így vissza olvastam "kedves" első sztem ott van a szó elején h BOCSI ha nem vetted volna figyelembe ;)


am azért írtam úgy h taknyok mert sztem nem csak az én városomba van az h eléggé el vannak szállva maguktól 12-től már és a 14 éves "kis taknyok" nagy mellénnyel járnak hol ott sztem semmi dolguk nincs mert anya apa meg vesz nekik mindent neki csak tanulni kell és a discóba meg több festék van rajtuk mint egy 3 emeletesen alig van rajtuk vmi és ott rázzák magukat a 20-on éves pasiknak...már bocsi de sztem az ilyen viselkedés egy 20-on évesnek se való de az még ink elviselhetőbb mint egy 14 éves... nem azt írtam h mindenki.


Mert vannak téll rendes 14 évesek akik ha buliznak is van rajtuk ruha és nem rázzák szét magukat


Pl: itt van ez a 16 éves aki írt, írt és szépen meg fogalmazva sokat segített... pedig a városomba van sok 16 éves aki már szét szívta az agyát meg k.vának öltözik majdnem... és ő még is rendes választ adott veled ellentétbe akit nem tom h hány éves de biztos elmúlt 14 ,és igen én is voltam 14 más is lesz, volt és ennyi

2010. aug. 22. 13:18
 7/18 A kérdező kommentje:

12:56-nek

Mondjuk jogos,mert biztos van vagy 200kg xD asszem tán a 600-sok vhogy akörül vannak xD és azért elég ciki lenne ha vél elesik és ott szenved xD Pl. én egyszer még régebben motoroztam egy pappal és láttuk h az árokba van egy rendőr ilyen kis robogós motorral és nem bírta ki húzni xD a pap segített neki :D de mondjuk sár is volt szal lehet h azért nem ment neki :D


és Japánba hallottam h egy 8 éves felbírta állítani :S hát van erő benne xD bár lehet h kicsit ki volt szinezve... bár tőlük nem kell mit várni xD

2010. aug. 22. 13:22
 8/18 anonim ***** válasza:

12:58 vagyok. 16 évesen tettem le a jogsit a1-re most 17 múltam :) Amúgy az én 125-ösöm teletankolva 155 kg asszem.

De nincs középsztender.

Egyébként a kuplungolás megy?

Ja és ha személyt is akarsz vinni akkor ne nagyon supermoto mert szétvágja a hátsótokat. :)

(Csak utánna írtad hogy személyt is akarsz vinni )

2010. aug. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Helo.


Nekem az oktatóm azt mondta h az vizsgázhat aki biztonságosan megtudja tartani a motort... Biztos van olyan amiről leér a lábad =) Akorl.-ra rakd le ha már csak jövőre akarod lerakni arra mehetsz 18 évesen és 25kwig bármekkora motort vezethetsz. :) Enduro&Cross kilőve azok téll nagyon magasok ( nekem túra enduro van 185cm vagyok de nem ér le teljesen a lábam. Kb 140kg a motor...)Kezdésnek vmi utcait v sportot vegyél. MZ etz 125 ( jó most mindenki leszól h óó öreg sz*r stb de már 100ezerért príma darabokat lehet venni és igénytelen, alkatrész rogyásig fillérekért... és sztem egy ilyen MZ [link] sokkal szeb mint egy 125ös CBR... 250esek közül kawasaki zxr 250, suzuki gsf 250 ( csak ezeket pörgetni kell eléggé h menjenek...)


17 F Sok Sikert & Széles utat!! ( Végre egy újabb motoros csaj jeeeee) :D

2010. aug. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ha Szolnok megyei vagy v Szentes környéki akk szólj ha meglesz a motorod:) úgyis egyedül motorozok mindíg -.-"
2010. aug. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!