Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az az egyházadó? Egyáltalán...

Mi az az egyházadó? Egyáltalán milyen hátrányom származik abból, ha nem fizetem?

Figyelt kérdés
Halvány fogalmam sincs róla, szóval azt sem tudom, kinek, hogy, hova, hogy jönnek rá, hogy fizetnem kell stb.
2009. máj. 26. 01:34
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Csak annyi, hogy nem szívesen esketnek, vagy keresztelik a kölköd később. De már ezt sem veszik olyan szigorúan.
2009. máj. 26. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Egyházadó a helytelen elnevezése az egyházközségi hozzájárulásnak. Én csak a Katolikus Egyház gyakorlatát tudom ismertetni másra nincs rálátásom. Azt hallottam, hogy a Hit Gyülekezeténél kötelező mindenböl tizedet fizetni.

Az egyházközségi hozzájárulás a hivek anyagi hozzájárulása az egyházközség müködéséhez (rezsi, munkabér stb.)

Mértéke a nettó jövedelem 0,5 - 1%-a. (évente.)

Azonban ez csak iránymutatás, mindenkinek a lelkiismeretére van bizva, hogy fizet-e és mennyit.

"Hogy jönnek rá?"

Amikor az Egyháztól kérsz valamit (egyházi esküvő, temetés) akkor szokták megkérdezni. A keresztelésnél nem mert az ingyenes.

Ha addig nem fizetted általában 1500 ft/év befizetését kérik.

Hátrányod ha nem fizeted - gyakorlatilag - nem származhat belőle, mert sem a temetést, sem az esketést nem lehet megtagadni ilyen okok miatt. Másrészt - kikérövel - szabadon választhatod meg, hogy hol melyik templomban kéred a temetést vagy esketést. A keresztelés ingyenes.

2009. máj. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Egyházi adót az fizeti aki a közösség tagjának érzi magát.

Természetesen jogodban áll nem fizetni, de akkor be kell számítanod, hogy azok részesülnek előnyben, akik fizetik. Pl. esküvő, keresztelő időpontjában, egyházi óvodába, iskolába való bekerülésben. (Hiszen ezeket ezekből a pénzekből is tartják fenn)

2009. máj. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
Elvileg abba a templomba kell fizetni, ahova a lakóhelyed szerint tartozol (ezt bármelyik plébánián megmondják, hogy a kerületben vagy a városban melyikbe tartozol). Én pl. máshova fizetek, mert máshova járok (a város másik végére), de semmi gond nincs belőle. Amikor ideköltöztem, kb. 2-3 évig nem jártam sehova, nem is fizettem, visszamenőleg nem kérte el senki, csak én szerettem volna ha rendben van,m így akkor nekem is 1500-2000 forint/év összeget mondtak.
2009. máj. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Kíváncsi voltam rá, mert hallottam valakitől, hogy befizette az egyház adót. Én össze-vissza költözködök, azért kérdeztem, hogy honnan tudják, hogy én épp most ott lakok, vagy ezt egyetemesen kell fizetni, nem épp az adott helyen stb. Még nem fizettem sose, igaz templomba nem járok, nem is tudtam róla, hogy van ilyen. Mindenesetre megfontolandó.
2009. máj. 26. 13:31
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

A második választ szeretném pontosítani, csak hogy ne téves kép alakuljon ki. Én a Hit Gyülekezetébe járok, ezért elég biztosan tudom, mit kell, mit nem kell fizetni. Tizedet nem "kell", senki nem tartja számon, ki fizetett, ki nem, főleg, mert sokszor az adakozás során névtelenül bedobják egy borítékban. Gyakran én is csak így adom oda. Ha valamelyik presbiternek adom oda, megköszöni, áldást mond az életemre, de nem jegyezgeti fel a noteszába, hogy én személy szerint adtam vagy ilyesmi. Már csak azért is kizárt, hogy kelljen, mivel nyilvántartást sem vezetnek a hívőkről. Még a hívek számát is csak becsülni tudjuk, nincs névsor.

Ez hitbeli kérdés nálunk. Ha hiszem, hogy Isten ezért megáld, akkor adok. Ha nem tudok ebben hinni, akkor nem adok.

Remélem, segítettem. A többi egyház gyakorlatát nem ismerem.

2009. máj. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Cuccster válasza:
62%
az egyházadó egyértelmű lenyúlás a semmire.. ennyi ingyenélő banda könnyű pénzkereseti forrása :)
2011. máj. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
86%

Én azt nem értem, hogy a nagymamám egész életében fizette böcsülettel az egyházadót, nagyon vallásos volt meg minden. A temetésre, szertartásra mégis kértek pénzt a pap meg a társai.

Nagyon gyanús, hogy szimpla lenyúlás, semmi közvetlen előnyünk nem származik belőle.

2014. dec. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen előnyöd származna belőle?

Ebből az egyház él meg, erre szedik.

Adónak meg azért hívják, mert régen kötelező volt (és tizedet kellett fizetni), innen maradt meg a neve.

2014. dec. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!