Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Veterán első autónak?

Veterán első autónak?

Figyelt kérdés
Milyet érdemes?

2021. márc. 28. 18:36
A kérdező szavazást indított:
Lada 1200/2105/2107
Trabant 601
Trabant 1.1
Wartburg 353
Wartburg 1.3
Vw golf 2
Audi 100
Audi 80
Hagyd a fenébe
31 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mármint első autónak?

Vagy első veteránautót szeretnél venni?


Mert nem ugyanaz.

2021. márc. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Imádom a veteránokat és ide a faluba első autónak
2021. márc. 28. 18:40
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Ha használni is szeretnéd, egyik sem jó.
2021. márc. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mind jó.

Neked kell tudni melyik formavilága és stílus életérzése jön be.

Felsorolhatnék ide még vagy 40 jó veterán autót.

De jó ha értesz a szereléshez is valamilyen, mert ezek az autók ha nincsennek felújítva 100%ra akkor sok gondod adódhat. (Ha értesz akkor nincs gáz!)

Következő kérdés amitől falnakmegyek, a mi a tipushibája? Hát 40 éves autókról beszélünk legtöbbet még szét se szedték soha. Szerinted??! "Örülj ha működik!XD

2021. márc. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Lada

Napi használatra is jó, egyszerű mint a faék, magad is tudod javítani. És van hozzá alkatrész bőven, és olcsón.

2021. márc. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan családtag/barát, aki ért ezek közül valamelyikhez? Esetleg te éppen autószerelőnek tanulsz?


Hobbiautót szeretnél vagy dolgozni járnál vele?


Ezek mind olyan kérdések, amiket előbb meg kell válaszolnod. Mert persze, marha jó buli egy Zsiguli, amit Feri bátyáddal szerelsz hétvégente (tényleg! nem ironizálok!), de ha minden nap reggel nyolcra oda kell érned valahova, akkor inkább másfelé keresgélnék.

2021. márc. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Ford capri Bmw E30 ,e21 ,02

,csi. Alfa romeo 77 gtv.

Mercedes benz állólámpa.

Lanca delta.

Peogeot 305gt, Opel manta.

Na ezek az ütősek!

A vw bogarat is kihagytad.


Nem értem sokan miért szenvednek olyan szoci autókkal amivel már napjainkban a forgalom tartása is nehézséget okoz.

2021. márc. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
de ezek oylan ritkak hogy ebből kihivás jó allapotut jó árban találni
2021. márc. 28. 19:01
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Audik meg a golfot venném dízel motorral, haverom 2105-ös Ladát használt napi szinten 2 éve adta el, esetleg trabant 1.1 használni jó lehet akár, de ezekért is megkérik a normális állapotút, amiből akár újabb autót is vehetnél
2021. márc. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Igen előzőnek totálisan igazat adok. Jól látja a dolgokat.

Lehet ugyan olcsóbb veterán alapokat venni de mire rendbehozod egy kiskategóriás majdnem új autó árát biztos belefizeted.

Nekem van egy 45 éves cápa bmw-m 350 ért vettem és már rá lett borítva több mint 2,5millió Ft.

Fényező 800 körül fúj le egy autót. Sokmindent megcsinálok de van amit inkább szakértőre bízok. 8000Ft órabérér dolgozik egy autószerelő. És aki jó és tipusértelem is van a kezében ahhoz több éves várólista van meg úgy kell kuncsorogni hogy de válallja el. Mert 8 totálkáros autót tud megcsinálni míg egy veteránt összerak a szerelő. Kis maszekok többsége csak tákol taknyol.

A nagy szervizek meg szóba se állnak veled.

Én is csak azért fogtam bele mert mikor a jogsit leraktam első autóm egy ilyen széthajtott bmw volt amit úgy tákoltak össze. De nagyon jó emlékek és életérzés fűzött hozzá így 15 év után most hogy jobban mennek a dolgok és külföldön dolgozok beruháztam egy ilyenbe. De már 3 évem van benne és 2x annyi pénz mint amennyit akartam rá szánni.

2021. márc. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!