Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson vagy robogó?

Simson vagy robogó?

Figyelt kérdés
melyik a jobb?
2010. aug. 18. 07:38
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Amelyik neked szimpatikus. Ne kezdjük a vitát megint.
2010. aug. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
47%

Robogó.

Mert újabb, modernebb, megbízhatóbb, olajpumpa is van benne, neked csak az olajtartájt kell feltöltened.

Gyorsabb is mint egy simson.

A simsonnak egy előnye van hogy olcsó hozzá az alkatrész, de a motor a korához képest drága.

25 éves simson 60.000Ft. 10 éves robogó 120.000 Ft. Azért érzed a különbséget nem? a robogó ugyan 2 szer drágább de fele annyi idős sincs. Ráadásul egy 60.000ft-os simsonon sokszor még km óra és index sincs, a robogókon mindegyiken van.

Nekem volt simsonom is de most robogóm van.

A simsonnak mindig volt valami baja, a robogómon még egy csavart se kellett meghúzni. Egyszerűen csak tankolok bele és 3 literes fogyasztással elmegy.

2010. aug. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyi pénzed van, milyen beállítottságú vagy, melyik jön be jobban. Ha van rá 200ezred, akkor egy jobb minőségű robogó, pl. Malaguti F12, Piaggio NRG, de akkor ha gondja van (nem szokott, de ebbe is bele lehet nyúlni, mint minden használt gépjárműbe) szerelőhöz kell vinned. Ha 60-70ezred van és szereted magad szerelni a motorokat, akkor egy nem túl lerúgott, nem agyontuningolt Simson. Ebben az árkategóriában nem nagyon ajánlok robogót. Keewayt, Kymcot, praktikeres és egyéb nevenincs vackokat még újban sem ajánlom.
2010. aug. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
08:01 - Egy temék piaci értékét mindig az határozza meg, hogy mekkora rá a kereslet és mennyi van belőle, kvázi mennyit adnak érte. Nem véletlen, hogy egy jó állapotú 20 éves Simson kerülhet annyiba, mint egy fele annyi idős robogó. Azért érzed a különbséget, nem? A robogók egyfolytában magasabb fordulaton dolgoznak, tehát rövidebb élettartamúak. Simsonból ki lehet fogni olyat, ami öreg bácsié volt, szinte gyári állapotú. Én is így vettem egy SR50-et 55ezerért, mert a bácsi meghalt, 2 évig állt a fészerben, az unoka nem tudta elindítani, eladta. Megvettem, kitakarítottama tankot, kipucoltam a karbit, kicseréltem a szimeringeket és van egy gyári állapotú SR50-em 1500km-rel. Ez a 20 éves motor még akkor is motor lesz, amikor a most 10 éves robogók már sehol sem lesznek. Ez a különbség.
2010. aug. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Igazuk van... ha csak 50 v 60ezred van akk simson. annyiből kilehet fogni elég jó állapotúakat is.
2010. aug. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Még valami, ha csak a városban használod, hosszú távra nem, egy Honda Dio, vagy egy Yamaha Jog is megoldás lehet. Hosszú távon azért nem, mert szétpörgi magát a motor.
2010. aug. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
73%

08:01!

Már többször is mondtam neked, hogy ha normálisan megszerelted volna, vagy nem egy agyonkókányolt szart vettél volna nem lenne semmi baja.


Amúgy SIMSON


Szerintetek melyik műanyag szutyok megy el 40-50 EZER KM-t?

A robogó modernebb..És? Az miért jobb? Többet zabál, meg esetleg 8-10 km/h-val többel megy, és többszázezer forint.

És akkor még van egy undorító műanyag fröccsöntött kis fostalicskád, amiben ha elromlik vmi az nem kis pénz.

Mellesleg a Yamaha Jogok papíron 6-7 lóerősek, akkor én miért hagyom ott egy reszelt 50-es Simsonnal, ami max 4-4,5 lóerő?

2010. aug. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
73%

11:44 vagyok megint.


Ezt még kifelejtettem:

A Simson már bizonyított. Nem egy 30 éves darabról tudok, amik napi szintem 50-60 kilométert vannak használva, sokszor még gyári hengerrel.

Ha majd ilyet tud egy robogó, akkor majd beszélgethetünk.

2010. aug. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Na kezdődik... Értelem az nuku
2010. aug. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Valaki emlitette,hogy honda dio-yamaha jog nem alkalmas hosszú utra.


Na kérem szépen, én évek óta túrázok (több száz kilóméteres utak) egy yamaha jog (artistic,spec) robogóval 19000km-t tettem edig bele minden hiba nélkűl.De már én is 9254km-rel vettem.


Ja amúgy robogót ajánlom:elsősorban yamaha jog (a világ leg ismertebb robogója,legtöbb legolcsóbb alkatrész,megbizható,jól pakolható,legjobban tuningolható (de kár ilyen gépet bántani)

2010. aug. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!