Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért olyan hihetetlen, ha...

Miért olyan hihetetlen, ha egy autóban relatíve kevés a km?

Figyelt kérdés
Nem eladási szándék már, de kb féléve meghirdettem a 21 éves Feliciámat 230 ezerért, az autóban 125 ezer km van, viszont, mivel egész életében kint állt, meglátszik rajta, műszaki állapotára viszont mindig figyeltem. Nem mentük vele sokat. A legtöbb vevő viszont húzta a száját, mikor a km órára pillantott, szóvá is tették, mondtam, hogy akkor bármelyik szervizbe elvihetjük az autót, én állom, ha valami javítani való van rajta. Nem, a km óra alapján neki gyanús a kocsi. Semmit nem jelent a km szerintem, nem is emeltem ki a hirdetésben, nem is célom tekergetni, mert minek, ha garázsos autó lett volna, 300 ezer km-el is jobban nézne ki, mint most a 125 ezerrel. De amúgy miért hihetetlen, ha az ember nem sokat megy az autójával?
2021. febr. 6. 14:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt mert nem túl gyakori, hogy valaki ilyen keveset megy az autójával, másrészt szarul is nézett ki.
2021. febr. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hihetetlen a kevés km amikor egy lepusztult általános állapot van hozzá. Én se hinném el. Amúgy meg állapotot kell venni, nem km- t. Inkább megvennék egy kocsit 400.000 km el, ha amúgy tiptop, mint egy alig futott leharcoltat. Egy hasonlat: mi a jobb, egy 30 éves nő, aki 60 nak néz ki, vagy egy 40 es aki 20 nak? Na ugye.
2021. febr. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%
Nekem már 22 éve van egy Skoda autóm, 278ezer KM van benne, de én csak annyit használom, míg elmegyek a boltba, meg tankolni, ez kb 10-12KM-es táv.
2021. febr. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló cipőben járok. 2018-ban vettem egy új dízel autót, mert akkor még az akkori életvitelem ezt igényelte és úgy is terveztem hogy sok évig így lesz: évi 28-30e km autópálya. Aztán rajtam kívülálló okokból ez megváltozott és már csak keveset autózok. Kocsi a garázsban áll, két hetente veszem csak elő kb. Városba rövid utakra kínozni sajnálnám, arra nem ezt használom. Eladni egy pár hónapos autót nem akartam mert milliókat buktam volna rajta.

Így most van egy 3 éves 160 lóerős dízel autóm 36.000 km-rel. 10 éves kora körül tervezek megválni tőle. Akkor lesz benne 100e km körül. Már előre látom lelki szemeimet a fintorgást a vevőjelöltek részéről, hogy minden kétséget kizáróan lopok, csalok, hazudok, és tuti ziher összevissza tekergettem az órát, mert hiába vagyok első tulaj, dízelt nem ilyen felhasználásra vesznek.

Ilyenek ezek a beidegződések, előítéletek, általánosítás... Ha valami eltér az átlagostól, az már rögtön gyanús.

2021. febr. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%

#3 Vagyok


Azt kifelejtettem, hogy én mindig garázsban tartottam, szervizeltem rendese, így kitűnő állapotban van,

meg se látszik rajat, hogy 22 éves.

2021. febr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én egy 17 éves Opel Corsát vettem a feleségemnek,92ekm-el,viszont az szép volt kivül belül. Ez volt 6 éve,szinte semmit nem kellett rákölteni.Most 164e van benne és elkezdett több helyen rohadni.Én egy Peugeot 307-est vettem magamnak 15 évesen 118ekmel,ez már annyira nem volt szép se kívül se belül,jön is elő rajta minden hiba.Pár év alatt 4-500e ftot ráköltöttem. Most még azért tartom meg egy ideig,mert tudom,hogy a fél autó ki van cserélve.
2021. febr. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"Így most van egy 3 éves 160 lóerős dízel autóm 36.000 km-rel. 10 éves kora körül tervezek megválni tőle. Akkor lesz benne 100e km körül."


Simán megemelve, belenézve látszik hogy az autóban mi minden volt javítva, 100k km-nél egy autónak kb bontatnalannak kell lennie és ez látszik is rajta. Ha végig márkaszervízbe hordod akkor ezért az autóért jelentős felárat tudsz majd elkérni a többi, rendesen használt dízel mellett..


Azért messze nem ugyanaz, amikor a vasig kopott kormányú 20 éves dízel passatokat hirdették 180k km-rel gombokért, vagy egy makulátlan valóban keveset futott autót hírdetsz rendes áron :)


Az alacsony futás miatt jóval drágábban fogod tudni hírdetni, mint a többi dízelt azok akik a szájukat húznák azok el sem mennek majd megnézni, mert ők százezrekkel a te árad alatti autók között fogják keresgélni a csodát :D

2021. febr. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
1-es látnád a lakótelepi parkolókat mennyi Matiz, Peugeot 206-os áll szabadég alatt kevés km-el. De egyetértek, az állapot a döntő, az enyémet is sajnálom, a fényezését teljesen kiszívta a nap. Engem igazából az bánt, hogy ennyire bizalmatlanok az emberek, viszont az érdeklődőkről is lehetne litániát írni, mikor mondja, hogy megbeszéli majd az asszonnyal, s holnap visszahív, azóta is. Tudom, rengeteg a csaló eladó, én is elítélem őket, én nem tudnék nyugodtan aludni, inkább én fizetnék, hogy ne legyen probléma.
2021. febr. 6. 16:28
 9/16 anonim válasza:
100%

#8

"(...)mondja, hogy megbeszéli majd az asszonnyal, s holnap visszahív(...)"


Ezt csak azért mondják, mert nem akarnak megbántani, hogy valami nem tetszik a kocsin. Én nem is csodálom, hogy senki sem bízik senkiben, mert egyes emberek még a szmszéd kutyáját is ellopják.

2021. febr. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Van oylan autó amiben tényleg ekvés van de angoyn ritka, én csaka zokról hiszem el aminek pl ismerem a tulaját.
2021. febr. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!